Tut dilini Nonda!

Hakan Şükür kendisini eleştiren Kongolu golcüye kızdı: Zamansız sözler... Takım şampiyonluğa giderken, şimdi bu konuşulacak. Yazık...

‘Takımın kaptanları var'
Sezon başında Roma'dan transfer edilen Shabani Nonda'nın, Hakan Şükür'e hedef alan açıklamaları, Kral tarafından üzüntü ve şaşkınlıkla karşılandı. 37 yaşındaki golcü, Nonda'nın sözlerine şu yanıtı verdi: "Muhteşem bir galibiyet almışız, şampiyonluğa gidiyoruz. Şimdi bu konuşulacak. Çok zamansız oldu, gerek yoktu. Bu takımın kaptanları var, abileri var. Bu işi aramızda yine hallederiz. Sonuçta aileyiz. Arada çatlak sesler çıkacaktır. Bu sesleri kamufle etmek görevimiz" dedi.

Konuşma yasağı geldi Lig yarışında stresin doruğa çıktığının altını çizen Şükür, "Herkes başarıya katkıda bulunmak istiyor. Aslında bu tür çıkışları anlayışla karşılamak lazım. Yine de dediğim gibi zamansız oldu" ifadesini kullandı. Nonda'nın sözlerini dün saat 12.00'de yöneticilerle birlikte tekrar inceleyen Futbol A.Ş. Genel Müdürü Adnan Sezgin, "Hiç kimsenin böyle bir şey söylemeye hakkı yok" dedi. Bu arada Galatasaraylı futbolculara konuşma yasağı geldi. Maç sonrası ise iki oyuncunun açıklama yapacağı belirtildi.