HABER

Tutuklanınca mahkemede bayıldı

ANTALYA (İHA) - Antalya'nın Gündoğmuş İlçesi'ne bağlı Ortaköy'de ilköğretim öğrencisi 15 yaşındaki genç kızı kaçıran 24 yaşındaki genç tutuklama kararını öğrendiğinde baygınlık geçirdi.

17 ay önce Ortaköy İlköğretim Okulu 8. sınıf öğrencisi 15 yaşındaki S.K. (Selcan Kıpır), kendisinden 9 yaş büyük Mustafa Gün birlikte kaçtı. Küçük kızın yaşı tutmadığı için dini nikah yapan Mustafa Gün, imam nikahlı eşi ile birlikte Antalya'ya yerleşti. S.K, kaçtıktan bir süre sonra, yakınlarının da araya girmesi sonucu ailesiyle barıştı. Bir restoranda garsonluk yapan Gün ile S.K'nın mutluluğu kısa sürdü. S.K hamile kalıp, doğum yapmak için Antalya Devlet Hastanesi'ne yattı. Bir erkek bebek dünyaya getiren S.K'nın başından ayrılmayan Mustafa Gün, polisler tarafından gözaltına alındı.

Kaçarak evlendiği S.K'nın 8. sınıftayken ayrıldığı Ortaköy İlköğretim Okul yönetiminin şikayetçi olması üzerine 'Küçük yaşta kızı kaçırmak ve alıkoymak suçundan' gıyabi tevkif kararıyla aranan Gün, sevk edildiği nöbetçi mahkeme tarafından tutuklandı. Tutuklama kararını öğrenen Mustafa Gün adliye koridorunda bayılıp yere düştü. Daha önce kalp ameliyatı geçirdiği öğrenilen Gün, ambulans ile Antalya Devlet Hastanesi Acil Servis'e götürüldü. Doktorlar Mustafa Gün'ün bir gece müşahede altında tutulması gerektiğini belirtti. Mustafa Gün, sabah saatlerinde jandarma tarafından cezaevine götürüldü.

Kucağında 3 günlük bebeğiyle kocasının eve dönmesini bekleyen S.K, Gün'ün tutuklandığını öğrenince gözyaşlarına boğuldu. Kızının doğum yapması üzerine Antalya'ya gelen S.K'nın babası Mehmet Kıpık da, damadının tutuklanması karşısında şaşırdığını belirtti. Kızının kaçmasının ardından şikayetçi olmadığını belirten kayınpeder Kıpık, "Bir çocukları oldu. Mutlu bir aileydi. Serbest bırakılmasını istiyorum" dedi.

Gözüyaşlı S.K, "Biz birbirimizi severek kaçtık ve evlendik. Şimdi bir çocuğumuz oldu. Babası çocuğunu sevemeden hapse girdi. Kimse şikayetçi değil. Eve dönmesini istiyorum" diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön