HABER

Tutuklu Em. Albay'dan 51 No'lu DVD iddiası

Emekli Orgeneraller Hurşit Tolon ve Şener Eruygur'un sanıkları arasında yer aldığı İkinci Ergenekon Davası'nın 105'inci duruşması görülmeye başlandı.

Tutuklu Em. Albay'dan 51 No'lu DVD iddiası

Bugünkü duruşmada tutuklu sanık emekli Albay Mustafa Levent Göktaş savunmasına devam ediyor. Göktaş, ''51 Nolu DVD, delil koymaya en müsait odaya kondu'' iddiasında bulundu.

Aralarında gazeteciler Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan'ın da bulunduğu 28'i tutuklu toplam 117 sanığın yargılandığı davanın bugünkü duruşmasına tutuklu sanıklar İnönü Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu, Başkent Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, emekli Albay Hasan Atilla Uğur, İbrahim Özcan, Oğuz Bulut, Servet Kaynak ve Mehmet Koral katılmadı. Tutuksuz sanıklardan ise İlyas Çınar duruşmada hazır bulundu.

"51 NOLU DVD, DELİL KOYMAYA EN MÜSAİT ODAYA KONULDU"

Mahkeme Başkanı Köksal Şengün, yarım kalan savunmasının alınması için tutuklu sanık emekli Albay avukat Mustafa Levent Göktaş'ı sanık kürsüsüne aldı. Göktaş, iddianamede, ''Bazı yargı mensuplarının kişisel yaşamlarıyla ilgili elde ettiği görüntü kayıtlarını ihtiyaç duyulduğu zamanda onlara karşı tehdit ve şantaj amaçlı kullanmak üzere kaydedip sakladığı'' suçlamasına dayanak gösterilen 51 Nolu DVD'nin bulunduğu Ankara’daki avukatlık bürosundaki aramayı, görüntüler eşliğinde detaylı olarak anlattı. 51 Nolu DVD'nin delil koymaya en müsait oda olan avukat Özge Evci'nin odasına konulduğunu savunan Göktaş, ''O oda büroya girdiğinizde hemen karşınıza çıkıyor. Ayaküstündeki bir oda. Benim odam ise daha içerde ve köşede. Odaya giren kırmızı kazaklı başkomiser dava dosyası içerisinden çok kısa sürede DVD'yi sanki orada olduğunu biliyormuş gibi çıkarıyor. Arama ve el koymayı yapan polis benim odam ve sekreterin odasını ise üstünkörü arıyor'' dedi.

"ÇAY GETİRMEYE GİTMİŞ, O ARADA DVD'Yİ KOYMUŞLAR"

Avukat Özge Evci çok iyi niyetli bir insan olduğunu ifade eden Göktaş, ''Abla bize çay getirirmisin' demişler. O da koşmuş çay getirmeye gitmiş, o arada 51 Nolu DVD'yi odaya koymuşlar'' diye konuştu.

"BENİM KORKACAĞIM BİRŞEY YOK"

51 Nolu DVD üzerinde yapılan incelemede DVD'nin kırık olduğunu ve üzerinde kendisinin de dahil olmak üzere hiçbir parmak izinin bulunmadığını belirten Göktaş, ''Benim korkacağım birşey yok. DVD adli emanette kırık çıktı. Benim gidip emanetteki DVD'yi kıracak halim yok. DVD üzerindeki parmak izleri ise tamamen silinmiş. Bu izleri DVD'yi odama koyan kişiler kasten silmiştir'' ifadesini kullandı. Bu DVD'ye 51 numarasının verilmesinin ise tesadüf olmadığını öne süren Göktaş, "Davanın sanıklarından emekli Albay İlyas Çınar da bulunduğu iddia edilen DVD'ye de 51 numarası verilmiştir. Bu tür deliller hep bu şekilde şifrelenmiş" dedi.

Duruşma tutuklu anık Leven Göktaş'ın savunmasının alınmasıyla devam ediyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön