HABER

Tütün üreticilerin müjde

HATAY (İHA) - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Hatay Milletvekili Mehmet Soydan, Türkiye genelinde bu yıl ekilecek tütün miktarı kotasının yaklaşık 55 bin ton olarak belirlendiğini söyledi. Soydan, Hatay için ise bu kotanın 5 bin 250 ton olarak belirlendiğini kaydetti.

Soydan, AK Parti'nin İskenderun İlçe Binası'nda düzenlediği basın toplantısında, 2003 yılı tütün kotalarına ilişkin bilgi verdi. Hataylı tütün üreticilerinin 2002 yılında 4 bin 400 ton tütün teslim ettiğini hatırlatan Soydan, 2003 yılında teslim edilmesi gereken tütün miktarının 4 bin ton civarında olduğunu belirtti. Soydan, "Türkiye genelinde bu yıl ekilecek tütün miktarı kotası yaklaşık 55 bin ton, Hatay için ise 5 bin 250 ton belirlendi. Üreticilerimiz için yüksek bir kota alınmıştır. Dolayısıyla 7-8 bin aileye bu müjdeyi vermekten memnunluk duyuyorum" dedi.

Yayladağı Yaprak Tütün İşletmesi'nin de bu yıl çalışmaya devam edeceğini kaydeden Soydan, Hatay için bu konularda yardımlarını esirgemeyen Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'e ve Tekel Genel Müdürlüğü'ne teşekkür etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler