Tuvalette dünyaya getirdiği bebeğini çöpe attı

Bursa'da, evlilik dışı ilişkisinden olan bebeğini evinin tuvaletinde dünyaya getirdikten sonra çöpe atan kadın gözaltına alındı. Annenin eşofmanına sarıp evinin önündeki çöp konteynırına bıraktığı yeni doğmuş bebek, Kestel çöplüğündeki görevliler tarafından ölü olarak bulundu.

Edinilen bilgiye göre, geçen hafta Kestel ilçesindeki çöplükte çöpleri ayıran görevliler, siyah bir poşette kırmızı renkli eşofmana sarılı bir erkek bebeği cesedi bulunca, durumu polise bildirdi. Bursa Emniyet Müdürlüğü Cinayet Masası dedektifleri, olayı aydınlatmak için çalışmalara başladı. Çöplerin geldiği mahallelere göre belirli alanlara döküldüğünü tespit eden ekipler, Kale Mahallesi'nde Ebru H.'nin (25) kısa süre öncesine kadar hamile olduğunu ve bebeğinin ortalarda olmadığını öğrenince genç kadını gözaltına aldı.

Ebru H. ifadesinde, bebeğin 5 yıl boyunca arkadaşlık ettiği Cenk isimli erkek arkadaşından olduğunu, 8 aylıkken doğum sancısının tuttuğunu ve tuvalette doğurduğunu anlattı. Genç kadın, yere düşen bebeği tutabilmek için boğazına çorap doladığını, kendisinin öldürmediğini öne sürdü.

Genç kadının anne ve babasıyla birlikte yaşadığı, ailesinin hamile kaldığını anlayamadığı, yalnızca kilo aldığını sandığı öğrenildi. Polis, bebekten aldığı parçayı, kesin ölüm sebebinin tespiti için İstanbul Adli Tıp Kurumu kriminal laboratuarına gönderdi. Anne Ebru H., "cinayet işlemek ve suç delillerini gizlemek" suçundan adliyeye sevk edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler