HABER

Tuzla Piyade Okulu'nda hareketli anlar! Önce patlama sonra yangın

İstanbul'da bulunan Tuzla Piyade Okulu'nda hareketli anlar yaşandı. Yerleşke içinde bulunan 41’inci Bakım Onarım Müdürlüğü Ar-Ge bölümünde yer alan mühimmat deposunda meydana gelen patlamanın ardından yangın çıktı. Olay yerine sevk edilen çok sayıda itfaiyenin çalışmasıyla yangın söndürüldü. MSB'den yapılan açıklamada, olayda ölen ya da yaralanan olmadığı bildirildi.

Tuzla Piyade Okulu’nda gece saatlerinde önce patlama oldu, sonra ise yangın çıktı. Mühimmat deposunda meydana gelen olay sonrası çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Yangın, yoğun uğraşlar sonucu söndürüldü.

Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Tuzla Piyade Okulu yerleşkesinde saat 02.00 sıralarında patlama meydana geldi. 41. Bakım Onarım Müdürlüğü Ar-Ge Bölümü’nde bulunan mühimmat deposunda henüz sebebi belirlenemeyen patlamanın ardından yangın çıktı.

e5bd4d0a14d50de24e7269a5441633db

BİRÇOK NOKTADAN DUYULDU

İstanbul’un birçok noktasında duyulan patlama sesleri endişe yaratırken, ihbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. İtfaiye görevlilerinin yoğun çabasıyla yangın yaklaşık 1 saatte kontrol altına alındı. Polis ekipleri ise çevrede güvenlik önlemi alırken yangında yaralı olup olmadığı konusunda herhangi bir açıklama yapılmadı. (DHA)

b4a205aa-3a91-43fa-a0e7-d9032d352221

MSB'DEN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı, İstanbul Tuzla’da bulunan 41’inci Bakım Fabrika Müdürlüğü AR-GE binasında patlama meydana geldiğini, daha sonra çıkan yangından hayatını kaybeden ve yaralanan personelin bulunmadığını açıkladı.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada,"İstanbul Tuzla’da konuşlu bulunan 41’inci Bakım Fabrika Müdürlüğü AR-GE binasında, 8 Nisan tarihinde bir patlama meydana gelmiş ve yangın çıkmıştır. Yangına müdahale edilmiş ve söndürülmüştür. Olayda hayatını kaybeden ve yaralanan personelimiz bulunmamaktadır" ifadelerini kullandı.

Keşfet


En Çok Aranan Haberler