ÜAK yarın Antalya'da toplanıyor

ANKARA (ANKA) - Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) yarın Akdeniz Üniversitesi'nde toplanıyor. Toplantıda kadro izinlerinin durdurulması konusunun gündeme gelmesi bekleniyor.

Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) yarın Akdeniz Üniversitesi Atatürk Konferans Salonu'nda olağan olarak toplanacak. Toplantıda bazı meslek gruplarından Türklerin AB ülkelerine vizesiz girişine olanak sağlayan Avrupa Toplulukları Adalet Divanı (ATAD) kararıyla ilgili bilgi verilmesinin yanı sıra, yeni üye alımı, bir önceki kurul kararlarının onaylanması gibi gündem maddeleri tartışılacak. Toplantıda, YÖK'ün 11, 18 ve 22 Şubat tarihlerinde üniversitelere gönderdiği 3 genelge ile kadro atamalarını durdurması konusunun da gündeme getirilmesi bekleniyor. Ayrıca toplantıda, akademisyen alımlarının merkezi sınav sistemi ile yapılmasına ilişkin mevzuat hazırlığında olan YÖK'ün bu kararının da gündeme gelebileceği belirtiliyor.

Üniversitelerarası Kurul, 28 Şubat'ta Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde olağanüstü yaptığı son toplantısında YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan'ın istifasını, etmemesi halinde azledilmesini istemişti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler