HABER

Uçağa binmekten son anda vazgeçti!

Uçağa binmekten son anda vazgeçti!

Doğuş Üniversitesi'nden 3 öğretim görevlisinin hayatını kaybettiği kazada uçağa binmekten son anda vazgeçen Doç. Dr. Serkant Arıçetin, arkadaşlarının THY uçağıyla gitmeyi düşündüğünü, ancak karar değiştirerek Atlasjet'i tercih ettiğini söyledi.

İstanbul-Isparta seferini yapan uçağın düşmesi sonucu 56 kişinin hayatını kaybettiği olayda programını değiştirerek uçağa binmeyen Doç. Dr. Serkant Arıçetin yaptığı açıklamada, üniversitede çok özel yeri olan 3 insanı kaybettiklerini ifade etti. Doç. Dr. Arıçetin, "Benim beraber çalışmaktan mutluluk duyduğum, feyz aldığım insanlardı. 3 kişi hepimize çok örnek oldu" dedi.

Gözyaşlarını güçlükle tutan Arıçetin, 4 fizikçi olarak bu proje içerisinde yer aldıklarını ancak ailevi bir nedenden dolayı programını değiştirdiğini belirterek, "Pazar günü orada olacaktım. Dün akşam çok rahatsız uyudum. Kabuslar gördüm. Şimdi anlıyorum ki gördüğüm kabuslar gerçekleri yansıtıyormuş. Sabah 07.30'da haber aldım. Ülkemize yeni bilim insanları yetiştireceğiz hevesindeydik" diye konuştu.

Sertanç Arıçetin'i dinleyen öğrenciler de gözyaşlarına hakim olamayarak ağladı. Arıçetin hayatını kaybeden öğretim görevlilerinin aslında Türk Hava Yolları'na (THY) ait bir uçakla gitmeyi planladığını, bir değişiklik yapıp Atlasjet ile gittiğini söyledi.

Doğuş Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mithat Uysal da, "Amaçları Türkiye'nin geleceğini sağlam zeminler üzerine oturtmak için gereken bilimsel altyapıyı oluşturmak olan meslektaşlarımız bu kutsal hedef uğruna verdiğimiz bilim şehitleri olarak anılacaklardır" şeklinde konuştu.

Acı haberin ardından Doğuş Üniversitesi'nde bayraklar yarıya indirilirken hayatını kaybeden Doğuş Üniversitesi'nde görevli Prof. Dr. Fatma Şenel Boydağ, Doç. Dr. İskender Hikmet ve Araştırma Görevlisi Mustafa Fidan için de bir taziye defteri açıldı. Hayatı kaybeden görevliler için çalışma odalarının kapılarına fotoğrafları yapıştırılarak çelenk konuldu.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön