Uçağa havada 3 kez yıldırım çarptı

İngiltere'nin Birmingham kentinde, Boeing 737 tipi uçağa inişe geçtiği sırada üç kez yıldırım çarptı. Yürekleri ağızlara getiren olay bir kadın tarafından cep telefonuylagörüntülendi.

Hollanda KLM Havayolları'na ait uçakta bulunan 173 yolcu, yıldırım isabet etmesiyle korku dolu anlar yaşadı. Yolculardan Tony Everitt (51), "O an uçağın motorlarından birinin patladığını sandım. Daha sonra her şeyin yolunda olduğunu öğrenip sakinleştim. Yıldırım çarpmadan bir süre önce etrafımızdaki kara bulutları fark etmiştim. Hatta yanımdaki yolcuya hava bozuk olmasına rağmen şimşek çakmadığını söyledim" sözleriyle anlattı.

Bu anı görüntüleyen 42 yaşımdaki Tracy Meakin adlı kadın ise; "Evimin bahçesindeydim. Cep telefonumla şimşeklerin çakmasını görüntülemeye çalışıyordum. Hayatımda bir daha böyle bir görüntü yakalayabileceğimi sanmıyorum. Profesyonel bir fotoğrafçı değilim. Her şey tamamen tesadüf" dedi.

KLM Havayolları bir açıklama yaparak uçağa defalarca yıldırım çarptığını ancak personelin bu tür durumlara karşı eğitimli olduğunu bildirdi. Uçağın havaalanına inmesinin hemen ardında kaptan pilot yolculara; "Sayın yolcularımız uçağımıza yıldırım çarptığını fark etmişsinizdir" şeklinde anons yaptı.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 1 yorum
Şimşek, Allahın istediği yere ya da kişilere çarpar.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler