HABER

Uçak düştü ihbarı asılsız

Alanya'da uçak düştüğüne ilişkin bulguya rastlanmadı.

ALANYA (A.A) - Antalya'nın Alanya ilçesine bağlı Mahmutlar ve Kargıcak beldeleri arasında, sahile 3-4 kilometre mesafede, denize bir uçağın düştüğü yolundaki ihbar, yörede heyecana neden oldu. İlk araştırmalarda, uçak düştüğüne ilişkin bulguya rastlanmadı.

Bilgisayar programcısı Tuna Akar (37), sahilde gezinti yaparken, 3-4 kilometre açıkta, bir uçağın yanarak denize düştüğünü gördüğünü iddia ederek, 112 ve 156 numaralı telefonlara ihbarda bulundu.

İhbar üzerine, Sahil Güvenlik Komutanlığına ait bir bot ile bir balıkçı teknesi, söz konusu bölgede arama çalışmalarına başladı. Kargıcak sahiline de her ihtimale karşı ambulanslar gönderildi. İhbar nedeniyle çok sayıda vatandaş sahile gelerek, çalışmaları izlediler ve bölgeye bakarak, uçak parçaları görmeye çalıştılar. Ancak aramalarda, herhangi bir bulguya rastlanmadı.

Bu arada, Kargıcak sahiline 3-4 kilometre mesafede, sahile uçak parçaları vurduğuna ilişkin yapılan yeni bir ihbarın da asılsız olduğu anlaşıldı.

Antalya Uluslararası Havalimanı Mülki Amiri Vali Yardımcısı Hayrettin Balcıoğlu, 112'ye gelen bir ihbar doğrultusunda, kule ve radar kayıtlarını incelediklerini belirterek, ''Yaptığımız incelemede, bir uçağın düştüğüne ilişkin bir tespite ulaşamadık'' dedi.

Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan ise jandarmanın 156 numaralı hattına yapılan ihbar üzerine çalışma başlattıklarını, ancak düştüğü iddia edilen uçağın tipi, modeliyle ilgili hiç bir bilgiye ve denizde yapılan aramada bulguya rastlanmadığını bildirdi.

Tuna Akar da Kargıcak sahiline gelen gazetecilere, deniz üzerinde bir uçağın yandığını ve denize düştüğünü gördüğü iddiasını yineledi.

Geri Dön