HABER

Uçak kazasında ölen babadan oğula acı miras

ISPARTA (İHA) - Isparta'da düşen uçakta ölen babasının mezarına gelen 11 yaşında bir çocuk, hayatı boyunca uçağa binmeyeceğini söyledi.

Isparta'da önceki gün uçak kazasında hayatını kaybeden esnaf Tevfik Büyükçaylı'nın (38) kabri gün boyunca ziyaretçi akınına uğradı. Isparta Asri Mezarlığı'nda dün defnedilen Büyükçaylı'nın 11 yaşındaki oğlu Levent Büyükçaylı bugün babasının kabrini ziyaret etti. Mezarın üzerine çiçek dikerek su döken küçük Levent, çok üzüldüğünü belirterek hayatı boyunca uçağa binmeyeceğini söyledi. Büyükçaylı'nın yeğeni Kemal Sapan ise, "Levent, uçak kazasında babasını kaybettiği için çok etkilendi. Uçağa binmez artık. Hepimiz aile olarak çok etkilendik. Nasıl binelim biz bir daha uçağa" diye konuştu.

Isparta'nın sevilen esnafından biri olduğu öğrenilen Tevfik Büyükçaylı'nın diğer yeğeni Emel Öz de, minik oğlu Erkan Alp Öz ve eşi ile birlikte mezarlığa gelerek gözyaşı döktü. Zaman zaman hıçkırıklara boğulan Öz, "Dayımı çok seviyordum. İstanbul'a giderken ilk defa uçağa binecekti. Ben uçakla gitmesi için çok ısrar etmiştim. Keşke ısrar etmeseydim. İstanbul'dan dönerken kaybettik. Onu herkes çok severdi. Herkese yardım ederdi. İstanbul'a komºusuyla birlikte mal almaya gitmişlerdi" dedi.
Annesi ile birlikte dayısını ziyaret eden minik Erkan Alp ise olan bitenden habersiz mezara su dökerken, Büyükçaylı'nın diğer yakınları da göz yaşlarına boğulup feryat etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön