HABER

Uçakta eşek şakası!

Bomba şakası karakolda bitti.

Uçakta eşek şakası!

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndan bugün saat 18:00 da kalkış yapacak olan özel bir havayolu şirketine ait Bodrum uçağına binen yolcuların el bagajları da kabin görevlileri tarafından kabin içinde yerleştirilmeye başlandı. Bu sırada isminin Şafak C. olduğu öğrenilen yolcu, el bagajını verdiği sırada kabin görevlisine "Bagajın içinde bomba var dikkatli olun" şakasını yaptı. Konuşmanın ardından kabin görevlileri durumu uçağın kaptan pilotuna bildirdi. Bunun üzerine uçağın kalkışı ertelenerek, olay havalimanı polisine bildirildi.

Uçağa gelen polis, alkollü olduğu öğrenilen Şafak C. adlı yolcuyu gözaltına aldı. Uçak ve yolcuların bagajları da yeniden kontrolden geçirildi. Yapılan aramalar sonucunda uçakta patlayıcı bir maddeye rastlanılmadı. Uçak aramaların tamamlanmasının ardından 3 saat gecikmeyle saat 21:00'da Bodrum'a havalandı. Polis tarafından ifadesi alınan turizmci olduğu öğrenilen Şafak C. şaka yaptığını söyledi. Yolcunun savcılığa sevk edileceği belirtildi.

Uçakta yolcular arasında yer alan Enes Açıkoğlu, yaşananları Habertürk'e şöyle anlattı: "Uçak yarım saat rötarlı kalkıyordu. Uçağın kaptan pilotu uçağa bomba ihbarının yapıldığını anons etti. Uçağın pilotu ikinci bir anonsta uçaktan inmemizi istedi. Kısa zamanda uçaktan indik ve bizi terminale aldılar. Kabin memuru yolcunun sarhoş olduğunu söyledi. Uçağın geç kalkacağından ve Muğla'ya gitmek için araç bulamayacağımdan dolayı uçuşumu iptal ettirdim."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön