HABER

Üçüncü Futbol Ligi'nden kısa kısa

Üçüncü Futbol Ligi 3. Grup takımlarından Kütahyaspor'un başkanı Yusuf Kılıç, ligin ilk yarısında sahip oldukları potansiyeli, sahaya yeterince yansıtamadıklarını söyledi.

Kılıç, sezona iyi başlayamadıklarını, ancak yönetim kurulunda aldıkları tedbirler sayesinde, son bölümlere doğru takımın toparlanarak başarılı sonuçlar aldığını kaydetti.

Sezon başında iddialı ve güçlü bir kadro kurduklarını anlatan Kılıç, "İlk yarıda sahip olduğumuz potansiyeli, sahaya yeterince yansıtamadık. Eğer takım ruhunu canlandırabilirsek, ikinci yarıda başarılı olacağımıza inanıyorum" dedi.

-AYDINSPOR-
3. Grup'ta mücadele eden Aydınspor, Türk Telekom Lig A takımlarından Türk Telekomsporlu iki oyuncu ile prensipte anlaştı.

Ligin ikinci yarı hazırlıklarını Hüseyin Aksu Tesisleri'nde sürdüren Aydınspor, dış transferde Sakaryaspor PAF Takımından Polat, Eyüpspor'dan Cemre'nin ardından, Türk Telekomspor'dan Ahmet ve Akif ile de prensipte anlaştı.

Teknik direktör Murat Yoldaş yönetiminde çalışmalara katılan futbolcularla 2 Ocak'ta başlayacak Antalya kampı öncesi resmi sözleşmenin imzalanacağı öğrenildi.

Öte yandan, bir çok takımın transfer listesinde yer alan Salih ve Aydın'ın takımdan ayrılması kesinleşirken, bu futbolcuların yerini doldurmak isteyen siyah-beyazlı yöneticilerin Marmaris Belediyespor'dan Erkan ve Yavuz'u istediği, ancak Marmaris Belediyespor yöneticilerinin iki futbolcuyu da kadrolarında tutacağını bildirmesi üzerine bu transferden vazgeçildiği bildirildi.

Kulüp başkanı Ali Uzunırmak'ın biri kaleci olmak üzere toplam 6 futbolcuyla temas halinde olduğu, anlaşma sağlanması halinde bu futbolcularla ara transfer döneminin başladığı gün sözleşme imzalanacağı kaydedildi.

-ANTAKYASPOR-
1. Grup takımlarından Antakyaspor'un teknik sorumlusu Ahmet Taşyürek, takıma takviye yapacaklarını söyledi.

Taşyürek, ligin ikinci yarısına güçlü bir kadro ile başlamak zorunda olduklarını, yönetim kuruluna transfer listesini verdiğini belirterek, şunları söyledi:

"Takıma 4-5 futbolcu transferi yönünde gerekli listeyi yönetim kurulumuza verdim. Başkanımız, bu konuda hassas davranıyor ve gerekli takviyeleri yapacaklarının sözünü verdi. Hatayspor'dan 3-4 oyuncu alabiliriz. Bunun yanında bizim tespit ettiğimiz 3 oyuncuyla da görüşüyoruz. İkinci yarıya kendini ispatlamış, deneyimli 5 oyuncuyu kadromuza katarak başlamak istiyoruz. Ligin ilk yarısında tecrübesizliğimizin sıkıntılarını yaşadık. İkinci yarıda korkulu rüya görmek istemiyoruz. Bu nedenle kadromuzu güçlendirmek zorundayız."

Taşyürek, ikinci yarı hazırlık çalışmalarına başladıklarını, 10 günlük çalışmanın ardından, ikinci etap çalışmalar için yılbaşından sonra Antalya'ya giderek kamp çalışmalarına burada devam edeceklerini bildirdi.

-ORHANGAZİ GENÇLERBİRLİĞİ-
4. Grup'ta mücadele eden Orhangazi Gençlerbirliği, 9 günlük tatilin ardından ikinci yarı hazırlıklarına başladı.

Orhangazi Gençlerbirliği Teknik Direktörü Faruk Korkmaz, hazırlıkların ilk etabını 31 Aralıka kadar Göl Spor Tesisleri'nde sürdüreceklerini, daha sonra futbolcularına yılbaşı ve bayram için 3 gün izin vereceğini söyledi.

Hazırlıkların ikinci etabına Antalya'da yapacakları kampla devam edeceklerini kaydeden Korkmaz, "İlk yarıda bazı şanssızlıklar yaşadık. Devre arasını çok iyi değerlendireceğiz. Çok çalışarak, ikinci yarıda hedeflediğimiz yere ulaşmak istiyoruz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön