Üçüz kardeşlerin üçü de tıp fakültesini kazandı

Sivas’ta yaşayan Beyzanur, Sena ve Feyza Köksal isimli üçüz kardeşlerin üçü de tıp fakültesini kazandı.

Üçüz kardeşlerin üçü de tıp fakültesini kazandı

27 Haziran’da başlayıp 28 Haziran’da sona eren Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı. On binlerce öğrencinin heyecanlı bekleyişi sona erdi. Kimi öğrenciler yerleşemedikleri için üzülürken kimisi ise istediği bölümü kazandığı için büyük mutluluk yaşadı.

Sivas’ta yaşayan Beyzanur, Sena ve Feyza Köksal kardeşlerin üçü de tıp fakültesini kazandı. Sivas Fen Lisesinde eğitim gören üçüz kardeşler, hem ailesine hem de Sivas’a büyük gurur yaşattı.

VALİ AYHAN MAKAMINDA KABUL ETTİ

Sivas Valisi Salih Ayhan, kardeşleri makamında kabul ederek ödüllendirdi. Üçüz kardeşleri başarılarından dolayı tebrik eden Vali Ayhan, “Birlikte gösterdiğiniz başarı ile gururlandık. Sizleri, ailenizi ve öğretmenlerinizi kutluyorum’’ dedi. Ayhan, üçüz kardeşlerle bir süre sohbet ettikten sonra kardeşlere ödüllerini verdi. Hayatları boyunca birbirinden ayrılmayan üçüzlerin üçü de tıp fakültesini kazanmış olsa da farklı tıp fakültelerini kazandıkları için yolları ilk kez ayrılmış oldu.

1

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 76 yorum
TEBRİĞİ HAKEDİYORLAR..AMA YAZIN ORTASINDA KABAN GIYMEK NEYIN NESİ
@ilkerim_can 3 kardeşin birden aynı anda tıp fakültesini kazanmış olmalarının, gelecekte doktor olup senin ya da bir yakınının derdine derman olacak olmalarının bir önemi yok zaten. Önemli olan giydikleri kıyafet sadece.
onlar müslüman insanlar onlar ALLAH'a inanıyorlar onlar sizin gibi kâfir değiller
Zorunamı gitti mini etekli değil diye
@ilkerim_can 1 ncisi üzerindekiler kaban değil tesettür giyimine uygun bi kıyafet 2 ncisi seni ne ilgilendirir kaban kürt mont giymesi samimiyetle tebrik edeceksen et geç gitsin insanların kılık kıyafeti ne seni ne de bir başkasını ilgilendirir.
O kaban degil ince pardüsü
ameliyathane soğuk olur
Sivasta hiç bulundunuzmu Sivastın havası sert insanı merttir
orası sivas kardeşim :)
Gerizekalı hava durumuna baksana Sivas buz gibi sabahları kazakla işe gidiyoruz cahilyorumcu :)
Sizi gibi çıplak gezmek iyidir yada kadın gibi dar paça pantolon giyip kadın gibi gezmenden daha iyi
soruları hangi cemaat verdi acaba
Başarılarının devamını diliyorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler