Ucuza sattığı ekmeğe mahkeme kararı yüzünden zam yapmak zorunda kaldı

Bursa'da 400 gram ekmeği 1 liraya satarak halkın duasını alan ancak diğer fırıncılar tarafından haksız rekabet iddiasıyla suçlanan fırıncı, mahkemeyi kaybedince zam yapmak zorunda kaldı. Ekmek fiyatları 1,25 liraya çıkarken, fırıncı Kazım Balaban mecburi zammı kapısına astığı yazıyla duyurdu.

Mustafakemalpaşa ilçesinde fırıncılık yapan Kazım Balaban, 30 yıldır unu peşin satın alıp, kira ve komisyon ödemediği için ucuz fiyatla ekmek satıyordu. Vatandaşların takdirini kazanan fırıncı Kazım Balaban, haksız rekabet yaptığı iddiasıyla diğer fırıncılar tarafından mahkemeye verildi.

Görülmemiş olay...Mahkeme kararıyla zam yaptı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 26 yorum
Nİ HA HA HAAA ÖZAL DENEN ARKADAŞIN BİZE 80 Lİ YILLARDA SOKTUĞU VAHŞİ KAPİTALİZM BU GÜN NE HALE GELMİŞ!!! ADAMLARDAKİ KAFAYA BAK LAN HALKA ASLA UCUZ YOK !!! HALK DÜŞMANLARI
Kimsenin halkı düşündüğü yok. Bence diğer fırıncılar haksız kazanç elde ediyor. Mahkeme keşke onların fiyat düşürmesi yönünde karar verseydi.
çok ilginç. vadeli hesaptada, faizler artınca, yetkili ile irtibata girince kafasına göre çok az bi faiz oranını artırıyor. itiraz edince yükseltiyor. amaaaa faiz oranları düşünce vade sonu bekletilmeden, vadeli hesaptaki vade oranı sana sorulmadan düşürülüyor. yani rekabeti koruma kanunu var, tüketiciyi koruma kanunu var ama rekabeti koruma kanunu daha çok işletiliyor. ben böyle düzeni kuranların ailesini tatile göndereyim.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler