HABER

UEFA sağlık sempozyumu, İstanbul'da toplanacak

İSTANBUL (İHA) - UEFA Sağlık Sempozyumu, 28-30 Kasım tarihleri arasında İstanbul'da toplanacak.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun evsahipliğinde gerçekleşecek organizasyon Conrad Otel'de yapılacak. 4 yılda bir toplanan UEFA Sağlık Sempozyumu'na UEFA'ya bağlı federasyonların milli takım doktorları, sağlık kurulu başkanları, Avrupa'nın önde gelen kulüplerinin doktorları ve futbol dünyasının tanınmış simaları katılacak. UEFA Sağlık Sempozyumu'nun teması 'Futbolda Tıbbi Destek-Geçmiş, Bugün ve Gelecek' olarak belirlendi. Sempozyum 28 Kasım Salı günü saat 16.30'da düzenlenecek açılış seremonisiyle başlayacak. Seremonide UEFA Asbaşkanı ve TFF Onursal Başkanı Şenes Erzik, TFF Başkanı Haluk Ulusoy, UEFA Sağlık Kurulu Başkanı Dr. Urs Vogel ve FIFA İcra Kurulu Üyesi ve FIFA Sağlık Kurulu Başkanı Dr. Michel D'Hooghe birer konuşma yapacaklar. Açılış seremonisi öncesinde saat 12.30'da bir basın toplantısı düzenlenecek. Aynı gün saat 20.30'da UEFA Sait Halim Paşa Yalısı'nda bir akşam yemeği verecek.

29 Kasım Çarşamba günü UEFA ve TFF'nin yaptırdığı sakatlık araştırmaları masaya yatırılacak. TFF Sağlık Kurulu Başkanı ve UEFA Sağlık Kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet Binnet'in diz sakatlıklarıyla ilgili sunumu ve UEFA'nın yaptırdığı doping kontrollerinin yıllık raporu da aynı gün içerisinde katılımcılarla paylaşılacak. Günün son oturumunda UEFA Teknik Sorumlusu Andy Roxburgh, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim ve UEFA Sağlık Kurulu üyesi Prof. W. Stewart Hillis teknik direktör ve sağlık ekibi ilişkisi hakkında görüşlerini belirtecekler. Aynı akşam saat 20.00'de Rahmi Koç Müzesi'nde Türkiye Futbol Federasyonu'nun yemeği düzenlenecek. Son gün sempozyumun bir değerlendirmesi yapılacak. Saat 12.00'de düzenlenecek kapanış seremonisinin ardından saat 12.30'da bir basın toplantısı düzenlenecek.
UEFA Başkanı Lennart Johansson ve UEFA CEO'su Lars Christer Olsson sempozyumla ilgili yaptıkları ortak açıklamada, "Üst düzey oyuncular artan beklentilerle karşılaştıkları sürece futbol konusunda uzmanlaşmış tıbbi desteğe olan ihtiyaç da artıyor ve takım doktoru her zamankinden daha önemli bir hal alıyor" dediler.
UEFA Sağlık Kurulu, kuruluşunun 20 yılında düzenlenecek sempozyum sırasında basın mensuplarının çalışmalarına belirli koşullar getirdi. Basın mensupları açılış seremonisi dışında hiçbir panelden görüntü alamayacak. Sempozyumun ilk ve son günü birer basın toplantısı düzenlenecek. Ayrıca TFF Medya İletişim Departmanı her gün saat 17.00'de günün özetini içeren bir basın bülteni ve fotoğrafları basına servis edecek. Akşamları düzenlenecek yemeklere ise basın mensupları kabul edilmeyecek.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön