"Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması"

Bu yıl 7'incisi gerçekleştirilen ve "Güzel Ahlak" konusunun ele alındığı yarışmada dereceye girenlere ödülleri takdim edildi

İSTANBUL (AA) - Server Gençlik ve Spor Kulübü tarafından düzenlenen "Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışması"nda dereceye girenlere ödülleri verildi.

Yapılan açıklamaya göre, bu yıl 7.'si gerçekleştirilen ve "Güzel Ahlak" konusunun ele alındığı yarışmaya, ülke genelinde ilkokul, ortaokul, lise ve Arapça kategorileri toplamında 529 bin 298 öğrenci müracaat etti.

Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda düzenlenen yarışmanın ödül töreni Hafız Talha Kalkan'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ufka Yolculuk Genel Koordinatörü Muhammet Kemal Çakıcı, yarışmaya destek veren kişilere teşekkür ederek, "Ufka Yolculuk bir yarışmadan da öte değerlerimizi öğrendiğimiz, bu değerlerimizi hayatımıza tatbik ederek yolculuğumuzun yönünü cennete çevirdiğimiz ve bunu yüz binlerce dost ile birlikte yaptığımız çok değerli bir yolculuktur." ifadesini kullandı.

Server Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Muhammed Fatih Ertaş da, kulüp olarak gelenekselleştirdikleri yarışmayla katılımcıların, her bireyin bilmesi gereken temel bilgileri öğrenmesine, sınav atmosferini yaşayarak, uzun soluklu bir eğitim maratonundan geçmesine yardımcı olduklarını belirtti. Ertaş amaçlarını ise, "Çocuklarımızın ahlakın en güzeline sahip Peygamber Efendimiz'in ahlakı ile ahlaklanmasına vesile olmak." şeklinde tanımladı.

Prof. Dr. Kadir Özköse'nin "Güzel Ahlak" konulu konuşmasıyla devam eden programda, Fatih Koca ve Ender Doğan katılımcılara tasavvuf konseri verdi.

Daha sonra dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. Bu kapsamda, 1.'ler "2 Umre seyahati ve 2 bin 500 lira", 2.'ler "2 Umre seyahati ve bin 500 lira", 3.'ler "2 Umre seyahati ve 500 lira", 4. ve 10. olanlar ise "7 gram külçe altın"ın sahibi oldu.

İl derecesi yapan gençlerin de ödül aldığı törende, katılanlar arasında yapılan çekiliş sonucunda ise İstanbul semalarında 2 kişilik helikopter turu hediye edildi.