HABER

Uğur Dündar tavuk satışlarını arttırdı

BALIKESİR (İHA) - Sağlıklı Tavuk Bilgi Platformu'nun beyaz et satışlarını artırmak amacıyla hazırladığı ve gazeteci Uğur Dündar'ın rol aldığı tanıtım filmlerinin televizyon kanallarında yayınlamasıyla tavuk satışları arttı.

Türkiye'nin beyaz et üretiminin yüzde 40'ının sağlandığı ve 4 entegre beyaz et firmasının bulunduğu Balıkesir'in Bandırma İlçesi'nde, Uğur Dündar'ın rol aldığı tanıtım filmlerinden sonra tavuk satışlarında artış gözlendi. Kuş gribi hastalığından sonra satış olmadığı için dükkanlarındaki tavukları bile kaldıran et marketler, Uğur Dündar'lı tanıtım filmlerinin ardından poşetlenmiş, markalı tavuk etlerini tekrar raflara koymaya başladı. Tavuk ürünlerinde satışların artmaya başladığına işaret eden kasaplar, beyaz et satın alan vatandaşların da ambalajlı, markalı ürünleri tercih ettiklerini kaydetti.

Et marketlerden tavuk satın alan vatandaşlar, kuş gribinden sonra artık ambalajlı ve markalı ürünleri satın aldıklarını söylerken, tavuk etli yemekler çıkarmayan lokantalar da entegre beyaz et firmalarından aldıkları tavuk etleriyle tekrar yemek yapmaya başladı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler