Ukrayna'da orduya 'uyarı yapmadan ateş açın' talimatı!

Ukrayna parlamentosu orduya uyarı yapmadan ateş açma izin verdi.

Ukrayna'da orduya 'uyarı yapmadan ateş açın' talimatı!

Ukrayna parlamentosu ordunun her kademesindeki askerlere düşmanı gördüğü anda ateş açma izni tanıyan yasayı onayladı.

Parlamentonun aldığı karara göre, Ukrayna sınırını ihlal eden herhangi bir askeri kuvvet veya askeri teçhizat uyarı yapılmadan hedef alınacak.

Rusya ile zor durumlar yaşayan Ukrayna bu kararla kendi sınırını daha güvenli şekilde koruyacağını duyurdu.

(İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 30 yorum
Vay vay vay güya seçim geliyor ya akılları sıra karşısındaki dev ülke olan Rusya'ya karşı provokasyon yapıp seçim kazanacak.. taktikleri bizi yönetenlerin taktiğine benziyor.. ama Ukrayna halkı bizimkiler gibi kaval dinleyen koyun değildir. Her provokasyonda ülkenin önemli bir parçasını kaybetmiş bulunan Ukrayna bakalım bir yenisi ile ne kadar daha küçülecek..
@abiyam madem kaval dinleyen koyun değilde nasıl bu hale gelmiş sığır arkadaş
saçma sapan bir yorum
@abiyam Yani bunların ulusal güvenlikleri olmayacakmı arkadaşım,Sen konuyu politikaya vuruyorsun.Bırakın artık kendi milletimizin insanlarını ve yöneticilerini küçümsemeyi!Küçümseyenleride gördük ne oldu kargaşa,Savaş,İnsanlıkdan çıkma ne ararsan oldu.İlkönce kendimize bakmalıyız,Kendimize çeki düzen vermeliyiz.Bu topraklar ve Ülke bizim hayatımızın sonuna kadar yaşayacağımız yer.Böyle kavga ederek anca varacağımız şey ecdadlarımızın bizde olan haklarını çiğnemiş oluruz ki buda iyi birşey olmaz sonu hazin olur.Bu ülke için boş yere ölmedi onlar.Herşeye saygılı olmamız gerek.
@abiyam koyun dedikleri koymuş abiyam kuyruk acısı bitmemiş sesi buraya kadar gelmis
@abiyam o değil de biz aynı yasayı 40 senedir pkk ya çıkaramadık dur ihtarı veriyoruz devletin şevkatli kollarından bahsediyoruz vs vs ...
şimdi Karadeniz etrafimiz savaş cemberine donmus Suriye ırak karadeniz hadi seçimler iptal edeceklerini OHAL ile edip bütün bldye başkanlıklarına cel koyup kayyumlarla atayacaklar
ABD oyunu
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler