HABER

''Ulak'' 25 Ocak'ta vizyonda

İstanbul (AA)- Yeni yılın ilk ayında yönetmen Çağan Irmak'ın merakla beklenen yeni filmi "Ulak", izleyici ile buluşacak.

"Babam ve Oğlum" ile gişe rekorları kıran yönetmen Çağan Irmak'ın filmi, 25 Ocak 2008'de vizyona girecek. Başrollerinde Çetin Tekindor, Hümeyra, Yetkin Dikinciler, Şerif Sezer, Kaya Akkaya, Melis Birkan, Feride Çetin, Şener Kökkaya, Mahir İpek, Zuhal Gencer Erkaya, Mahmut Gökgöz'ün rol aldığı filmde ayrıca 25 kişilik bir çocuk oyuncu kadrosu da kamera karşısına geçti.

Ayvalık'ta başlayan İstanbul'da biten ve 7 hafta süren çekimler için İstanbul Kısırkaya köyünde senaryoya uygun olarak tasarlanan bir köy inşa edildi. "Çılgın Dersane" filminin devamı "Çılgın Dersane Kampta" 10 Ocak 2008'de seyirci ile buluşacak. Yönetmen Fatih Aksoy imzasını taşıyan filmin senaryosunu Aksoy ile İrfan
Saruhan ve Şafak Güçlü yazdı. Filmde, üniversiteye giriş sınavı öncesinde stres atmak amacıyla kampa giren öğrencilerin yaşadıkları anlatılıyor.

"Maskeli Beşler İntikam Peşinde" ve "Maskeli Beşler Irak" serisinin devamı olan "Maskeli Beşler Kıbrıs" 11 Ocak 2008'de vizyona girecek filmler arasında... 2005 yılından bu yana sinema salonlarında 2,5 milyon kişi tarafından izlenen serinin yeni bölümü "Maskeli Beşler Kıbrıs"ı, senaryosunu da yazan Murat Aslan yönetti.
Filmde, Mehmet Ali Erbil, Peker Açıkalın, Şafak Sezer, Cengiz Küçükayvaz, Melih Ekener, Atilla Sarıhan, Hakan Ural, Deniz Akkaya, Seray Sever, Necmi Yapıcı, Erdal Tosun, Sinan Bengier, Hamit Haskabal, Burak Öncü, Ceyhun Yılmaz ve Deniz Oral rol aldı.

Türkiye'nin "ilk fantastik çocuk filmi" olarak nitelendirilen "Çocuk" 18 Ocak 2008'de vizyona girecek. Yapımcılığını Sinan Çetin'in üstlendiği yapıt "Polis" filminin
yönetmeni Onur Ünlü imzası taşıyor. Başrollerinde "Babam ve Oğlum" filminin çocuk yıldızı Ege Tanman, Tuba Ünsal ve Hayko Cepkin'in yer aldığı filmin animasyon ve görsel efektlerini Cem Erdoğan hazırladı.Yönetmen Tayfun Pirselimoğlu filmi "Rıza" 4 Ocak 2008'de vizyona girecek. Rıza Akın, Nurcan Eren, Melissa Ahmedi ve Emin Baş'ın rol aldığı filmde, İstanbul-Adana arasında taşımacılık yapan kamyon şoförü Rıza'nın, ipotekli kamyonunun arızalanması üzerine yaşadıkları işleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön