HABER

Ülkelerine geri dönmek istemediler! Günlerdir İstanbul Havalimanı'nda bekliyorlar

Afganistan'dan Rusya'nın St. Petersburg şehrine aktarmalı gitmek üzere İstanbul Havalimanı'na gelen ve Rusya tarafından kabul edilmeyince transit alanda kalan Afganistanlı 16 kişi, Uluslararası koruma başvurusu sürecinin sonuçlanmasını bekliyor.

Ülkelerine geri dönmek istemediler! Günlerdir İstanbul Havalimanı'nda bekliyorlar

Edinilen bilgiye göre, 16 kişilik Afgan grup, 22 Haziran'da THY'nin Kabin seferini yapan tarifeli uçağıyla İstanbul Havalimanı'na geldi. Rusya'nın St. Petersburg şehrine devam uçuşu olan grubun, Rusya'ya giriş için başta vize olmak üzere diğer seyahat evraklarınının olmaması üzerine uçuşlarına izin verilmedi. Bunun üzerine can güvenliği gerekçesiyle ülkelerine geri dönmek istemeyen Afganistanlı grup, İstanbul Havalimanı'nın transit yolcu salonunda beklemeyi tercih etti.

"ULUSLARARASI KORUMA" BAŞVURUSUNDA BULUNDULAR

Ülkelerine döndüklerinde ölüm tehdidi ile karşı karşıya kalacaklarını öne süren Afgan grubun, havalimanındaki bulunan İl Göç İdaresi Müdürlüğü 'ne bağlı birime "uluslararası koruma" başvurusunda bulundu. Havalimanında bulunan kabul edilemeyen yolcu birimine alınan Afganlı yolcular burada uluslararası koruma başvurusunun sonuçlanmasını bekliyor.

Kaynak: DHA


YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
Yazıklar olsun ülke gibi bize.ne üdüğü belirsiz bir sürü göçmen cirit atıyor ülkemizde.içişleri bakanlığı neden bunlara bilerek müsade ediyor anlamıyorum.bilinçli yapılıyor diye düşünmeye başladım.baştakilerin bir planı var ve zarar gören halkımız olacak.Suriye ve Türkmen vatandaşları başta olmak üzere Pakistan Hindistan İran Irak Nijerya ve daha bir çok ülkenin başı boş insanları ülkemizi istila etti resmen.bunlar corona dan bin kat daha zararlı birşey
ülkeye giren çıkanın haddi hesabı yok,..yol geçen hanı oluşuz
oh ne ala yol gecen hanı nereye gidek diyorlar bakıyorlar başı boş ülke hangisi var tabiki türkiye hop ucaga atla gel bukadar basit:)
Geri Dön