Uludağ'da yaralanan arkadaşına yapraklardan "yorgan" yapmış

Bursa'da mangal yapmak için çıktıkları Uludağ'da düşerek yaralanan bir kişi ile yanındaki arkadaşı, AFAD, UMKE ve polis ekiplerinin 5 saatlik çabasıyla kurtarıldı.

Alınan bilgiye göre, Aşkın Yüksel (49) ve arkadaşı Rıdvan Hasanoğlu (52) dün öğle saatlerinde Uludağ'da kırsal Zeyniler Mahallesi ve Kadıyayla mevkisi arasındaki bölgeye mangal yapmak için gitti. Mangalın ardından dağda yürüyüşe çıkan iki kişiden Aşkın Yüksel, düşerek ayağından yaralandı.

Rıdvan Hasanoğlu, arkadaşını kendi imkanlarıyla kent merkezine götürmeye çalıştı ancak başarılı olamadı. Yüksel'in vücut ısısının düşmesini engellemek için üzerini ot ve yapraklarla kapatan Hasanoğlu, daha sonra cep telefonuyla aradığı yetkililerden yardım istedi. Bunun üzerine bölgeye AFAD, UMKE ve polis ekipleri sevk edildi.

Ekipler, Uludağ'da yaklaşık 3 kilometrelik yürüyüşün ardından yaralının yanına ulaştı.

Ot ve yaprakların altından çıkarılan Yüksel'e ilk müdahale UMKE ekipleri tarafından yapıldı. Üşüdüğünü söyleyen Yüksel, UMKE ve AFAD ekiplerince alüminyum folyoya sarılarak kent merkezinde bekleyen ambulansa getirildi.

Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan Yüksel'in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

20190814_2_37755686_46782708_Web

(AA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Devletin kurumlarını kendi keyifleri için meşgul edenlerden tüm masrafları tahsil edeceksin. Sen ormanın içine gir, mangal yak. Ayağından yaralanmasan belki orman yanacaktı küllerinizden.
Senin anlayışına göre trafik kazası yapanlara da devlet ambulans yada polis göndermesin.. nede olsa kazanin ardında trafik kurallarına uymamak var..
Şanslısınız çep telefonlarınız var ve çekiyor.Fakat doğaya yürüyüşe mangala kampa çıkmadan evel en yakın güvenlik birimine (jandarma) haber verilmesi gerekir.Saat kaçta başlanacağı kaç kişi ortalama dönüş saati bu bilgilerin verilmesi çok önemli çünkü böylece ekipler sizi daha kolay araryıp bulur...
Mangal yakmanın yasak olduğunu ateş yakmanın yasak olduğunu kazımsk lazım akıllara
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler