Uludağ ve Kartepe'de kar yağışı

Bursa/Kocaeli (AA)- Uludağ'da dün 135 santimetre olan kar kalınlığı, gece başlayan yağışla 1.5 metreye ulaştı. AA muhabirinin Uludağ Meteoroloji İstasyonu yetkililerinden aldığı bilgiye göre, "Beyaz cennet"te 27 Martta 160 santimetreye olarak ölçülen kar kalınlığı, bölgede etkili olan güneşli havayla 135 santimetreye kadar düştü. Ancak gece başlayarak sabaha kadar devam eden yağışın ardından, kar kalınlığı 1.5 metreye yükseldi.

Yetkililer, görüşün açık, hava sıcaklığının ise eksi 6 derece olduğu Uludağ'da, 2-4 Nisanda aralıklarla kar yağışı beklendiğini bildirdi. Kocaeli'nin Maşukiye beldesine bağlı 1640 rakımlı Kartepe Tepesi'nde dün akşamdan itibaren etkili olan yağış sonucu, kar kalınlığı yer yer 50 santimetreye ulaştı. İstanbul'a en yakın kayak merkezinin bulunduğu Kartepe'de karla karışık yağmur şeklinde başlayan yağışın, daha sonra kara dönüştüğü belirtildi.

Beyaz örtüye bürünen Kartepe'de kar kalınlığının bazı yerlerde 30-35, bazı yerlerde ise 50 santimetre ölçüldüğü bildirildi. Kocaeli'nin kış sporları merkezi Kartepe'de uzunlukları 400 ile 3 bin 500 metre arasında değişen, 3'ünde telesiyej, birinde teleski bulunan 14 kayak pistinin yeterli kar olmaması nedeniyle kapalı olduğu kaydedildi.Kartepe'deki The Green Park Resort Kartepe Otel'in doluluk oranının ise yüzde 30 olduğu öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler