HABER

Uludağ yılbaşına hazır

BURSA (İHA) - Kış turizminin önemli kayak merkezlerinden Uludağ'da oteller yılbaşı hazırlıklarını tamamladı. Oteller yeni yıl için 3 ve 5'er günlük paket programlar hazırladı.

Kar kalınlığının 70 santimetreye ulaştığı zirvede yaşanan Kurban Bayramı hareketliliği sonrası sessizlik yaşanıyor. Yeni yıl tatilini Uludağ'da geçirmek isteyenler için değişik paket programları hazırlayan işletmeciler, rezervasyonları kabul etmeye başladı. Ünlü sanatçıların sahne alması beklenen Uludağ Oteller Bölgesi'ndeki lüks bir otelde 5 gecelik 2 kişinin tatili 2 bin 900 YTL olarak belirlendi. İkinci yerleşim bölgesindeki 5 yıldızlı bir otelde ise yılbaşı için 5 gecelik tatilin 3 bin YTL olduğu
öğrenildi.

Yılbaşı için hazırlıkları tamamladıklarını belirten Ağaoğlu Otel yetkilisi Alev Pınarcı, "Bayram kadar hareketli bir tatil beklemiyoruz. Yılbaşı akşamı çeşitli eğlencelerimiz olacak. Yüzde 70 oranında bir doluluk bekliyoruz. Şu ana kadar çok az Rus turist rezervasyon yaptırdı. Yerli ağırlıklı bir yılbaşı geçireceğiz. 3 gecelik paketimizde kişi başı 390 YTL, 4 gecelik paket 320 YTL, 5 gecelik paket ise kişi başı 290 YTL olarak fiyatlarımızı belirledik" dedi.

Yılbaşı fiyatlarının 3 gece bin 800 YTL, 4 gece 2 bin 200 YTL, 5 gece 2 bin 500 olduğu öğrenilen Grand Yazıcı Otel'de ise yeni yıl akşamı Safiye Soyman ve Faik sahne alacak.

Uludağ'da 12'si kamuya ait 27 konaklama tesisi ve otel bulunuyor. Pist sayısı 11, en uzun pist ise 2 bin metre olarak belirtilen zirvede 13 tane mekanik tesis bulunuyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön