HABER

Uluslararası reklam filminde Türk soprano: Aslı Omağ

Uluslararası reklam filminde Türk soprano: Aslı Omağ

Fahir Atakoğlu'nun 12 Mart belgeseli için bestelediği jenerik müziğindeki ünlü soloyu seslendiren soprano Aslı Omağ, Ürdün Havayolları'nın, televizyonların yanı sıra tüm ulusal ve uluslararası uçuşlardında gösterilecek reklam filminde, Alfredo Catalini'ye ait La Wally operasından Ebben Neandro Lontana adlı aryasını seslendirdi.

1985 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda ‘Keşanlı Ali Destanı' adlı oyunda efektör olarak kariyerine başlayan Aslı Omağ, daha 16 yaşındayken ‘Figaro'nun Düğünü' ile profesyonel sahne kariyerine adım attı. Takip eden yıllarda 'Kuşlar' müzikalinde başrol ve ardından 'Evita' müzikalinde yardımcı başrolleri üstlendi.

Tiyatro kariyerinin yanında, 1991 yılında İstanbul Beyaz Güvercin Şarkı Yarışması'nda sözleri kendisine ait olan ‘Sadece' adlı parça ile finale kaldı ve ertesi sene ‘Son bir defa' ile Eurovizyon Şarkı Yarışması Türkiye finaline katıldı. 1995 yılında 2. Uluslararası Caz Festivali'nde 12 Mart'taki soprano solosunu seslendirmek için Fahir Atakoğlu konserine konuk olarak katıldı. Aynı konser 3.Uluslararası Caz Festivali ve başka birçok organizasyon dahilinde tekrarlandı. ‘Altın Mikrofon Şarkı Yarışması'nda ikincilik ödülünü aldığında yıl 1996 idi.

2001 yılında Paris'in Nime şehrindeki Cathedrale de Nime'de bir resital verdi. Takip eden 2000'li yıllarda Q Club'da Keisa Brown, İlham Gencer, Aşkın Arsunan, İmer Demirer, Şenova Ülker, Atila Şereftuğ gibi önemli müzisyenlerle aynı sahneyi paylaştı.

Repertuarında 22 adet opera, 16 adet komple müzikal bulunan Aslı Omağ, yıllar içinde birçok dizi müziği, jingle ile radyo ve TV spotlarına da sesini verdi. 50'ye yakın tanınmış reklam filminin jingle'ını seslendiren Omağ, Aşkın Dağlarda Gezer, Yılan Hikayesi, Kınalı Kar, Melekler Adası gibi reyting rekorları kıran dizilerin müziklerini de seslendirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön