Umre ziyareti yapmak isteyen 68 kişiyi dolandırmışlardı! Karar verildi

Kahramanmaraş’ın Elbistan ilçesinde kutsal topraklara giderek umre ziyareti yapmak isteyen 68 kişiyi dolandırdıkları gerekçesiyle gözaltına alınan firmanın 4 temsilcisi, çıkarıldıkları mahkemede para iadesi yapacaklarını taahhüt edince serbest bırakıldı.

Kayseri merkezli bir hac ve umre firmasının Elbistan’daki acentesiyle anlaşarak umreye gitmek üzere yola çıkan 68 kişi, Gaziantep ve Şanlıurfa’daki gezinin ardından, tekrar Elbistan’a getirilmişlerdi.

Kişi başı 690 dolara umre seyahati için anlaştıklarını ifade eden umreciler, Şanlıurfa’da biten yolculuklarının ardından otobüslerle geldikleri memleketlerinde Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek firma yetkililerinden şikayetçi olmuşlardı. Yapılan şikayetlerin ardından başlatılan soruşturma kapsamında umre firmasının yetkililerinden İ.K. ile M.Ç.K. Kayseri’de, acente yetkilileri H.G. ile S.Y. de Elbistan’da gözaltına alınmıştı.

5ad3a1a72269a211602868f3

Emniyetteki işlemlerinin ardından Elbistan Adliyesi’ne sevk edildi. Firma yetkilileri ve acente temsilcilerinin, çıkarıldıkları mahkemede umreye gitmek isteyenlerin seyahat işlemlerini hafta içinde yeniden yapacaklarını, para iadesi isteyenlere de ödemelerinin yapılacağını taahhüt ettiği öğrenildi.

Söz konusu firmanın Kayseri’de gözaltına alınan 2 yetkilisine adli kontrol şartı uygulanırken; Elbistan’da gözaltına alınan 2 kişi de serbest bırakıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
hayret fetoye baglamayi unutmuslar:)
Dolandırıcılık serbest değil mi!!
Bir daha yapmayın tamam mı . Kızar yoksa hakim amcanız.
Yusuf tabi! İçeri atılacaklarını anlayınca "Paralarını iade edeceğiz" dersiniz!:) Neyse,mağdurlar en azından gezmiş oldular öyleyse:)
dolandırıcılığın cezası yok ki ülkemizde en fazla olacağı bir mahkeme tutuklu kalır sonra paraları çatır çatır yer
hiç mi otobüs camından dışarı bakmamışlar tabela okumamışlar
PEKİ YAPILACAK UMRE ZİYARETİ VE HAZIRLIĞI NE OLDU. MADDİ MANEVİ TAZMİNAT GEREKİR
Diğer Haberler