HABER

Üniversite diplomalı hayat kadınları

İSTANBUL (İHA) - Ukrayna'dan getirdikleri üniversite mezunu genç kızları, 150 dolar karşılığında seçkin müşterilerine sunan fuhuş şebekesine baskın düzenledi. Ukrayna ve Rusya'dan diplomalı kadınları bulup temin ettiği iddia edilen İrina Y. ile kadınlara müşteri temin ettiği ileri sürülen "Kadya" lakaplı Alana A'nın kaçmayı başardığı operasyonda, Ukrayna uyruklu 7 hayat kadını yakalandı.

Bir ihbarı değerlendiren Yabancılar Şube Müdürlüğü Ekipleri, Ataköy 7-8 Kısım C-7 Blok Daire 19'daki eve mahkeme kararının ardından sabaha karşı baskın düzenledi. Baskında, Ukrayna uyruklu H.N, N.S, O.B, G.N, V.C, A.H. ve G.B. yakalanarak gözaltına alındı. Operasyonda sırasında fuhuş şebekesinin elebaşı, Ukrayna ve Rusya'dan diplomalı kadınları bulup temin ettiği iddia edilen İrina Y. ile kadınlara müşteri temin ettiği ileri sürülen 'Kadya' lakaplı Alana A. son anda kaçtı. Emniyet Müdürlüğü'ne getirilen 7 kadın ifadelerinde kendilerini, firari İrina Y'nin ülkelerinden İstanbul'a getirdiğini ve yine firari olan Alana A'nın 150 dolar karşılığında erkeklere pazarladığını ileri sürdü.

Yapılan soruşturmada fuhuş şebekesinin müşterilerinin, sosyete ve iş dünyasından, adliyeden hukukçular ve Zeytinburnu'ndaki dericilerden oluşan ve adları sır gibi tutulan kişiler olduğu öğrenildi.

Fuhuş şebekesinin müşterilerinin talepleri doğrultusunda, Rusya ve Ukrayna'dan sadece üniversite mezunu hayat kadını getirdiği ve bu kadınları birkaç ayda bir değiştirerek yeniledikleri ortaya çıktı. Ataköy'deki ev gibi fuhuş şebekesinin 5 ayrı evinin daha bulunduğu ve bu evlerde tutulan kadınları, kendileriyle telefonla irtibat kuran müşterilere, Ataköy-Galeria ve Etiler-Akmerkez önüne ticari taksiyle servis yaptıkları belirlendi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından sınır dışı edilecekleri belirtilen 7 yabancı uyruklu hayat kadını sağlık kontrolü için Cankurtaran Zührevi Hastalıklar Hastanesi'ne gönderildi. Emniyetten çıkarılırken görüntü almaya çalışan basın mensuplarına tepki gösteren kadınlardan biri, küfürlü hakarette bulundu.
Doktor muayeneleri yapılan 7 kadından 3'nün Hepatit B hastası oldukları tespit edildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler