Üniversitede skandal ilan

Öğretim üyesi arayışı olan üniversiteler, bu ihtiyaçlarını, Basın İlan Kurumu aracılığı ile verdikleri ilanlar aracılığı ile karşılamaya çalışır.

Üniversitede skandal ilan

İlanlarda, aranan öğretim üyesinin taşıyacağı özellikler ayrıntılı bir biçimde yer alır. Bu durum çoğu zaman, üniversitenin sınırlı imkânlarından kaynaklanır. Ancak Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nin bugün yayımlattığı ilanda büyük bir skandala imza atıldı. İlanda alınacak öğretim üyelerinin adı da yer aldı. Üstelik isimlerin yanında çeşitli notlar da bulunuyor. Hürriyet'te yer alan habere göre Rize’de bulunan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi adına bugün bir ilan yer aldı. İlan Basın İlan Kurumu aracılığı ulusal bir gazetede yer aldı. İlanda, Tıp, Mühendislik, Fen Edebiyat Fakültesine 1’er, Su Ürünleri Fakültesine ise 2 doçent; İlahiyat Fakültesine ise 1 Yard. Doç. alınacağı kişi isimleriyle ilan edildi. İlanda, kriterler yerine doğrudan alınacak akademisyenlerin isimleri yer aldı.

Örneğin Tıp Fakültesi için aranan öğretim üyesinin karşısına Ahmet Pergel ismi yer alıyor. Pergel’in isminin yanında ise “Doçentliği alamadı sorulacak” notu bulunuyor. Yine Fen Edebiyat Fakültesi’ne alınacak öğretim üyesinin karşısında ise Murat Tomakin’in adı yer alıyor. Tomakin’in isminin yanına ise “İzinli” notu düşülmüş.

'KİMİN ATANACAĞI BELLİ'

Konuyla ilgili Hürriyet’e bilgi Türk Tabipler Birliği Genel Sekreteri Beyazıt İlhan, akademik kadro ilanındaki keyfi yaklaşımları TTB olarak geçmişten bu yana engellemeye çalıştıklarını söyledi. İlhan şöyle devam etti:

“Söz konusu kadro ilanında da görülüyor ki ilan edilmekte olan kadrolara kimlerin atanacağı, ilanı verenler tarafından önceden belirlenmiş. Adrese teslim kadro ilanı yapmak, Türkiye’de üniversiteler arasında sıradan oldu, burada ise skandalın büyüğü var. TTB olarak, üniversitelere emek vermeden, oraya hiç uğramadan, asistan yetiştirmeden jet profesör olan kişilerin atanmasına karşıyız. Ne yazık bu ilanda adı geçen RTE üniversitesi, üniversiteye hiç uğramayan hekimlere profesörlük ünvanı verme konusunda da önde gelen üniversitelerimizden bir tanesi. Akademik hayatı bu kadar değersizleştiren bir durumu kabul etmiyoruz.

ALENİ TORPİL

YÖK’ü ve Cumhurbaşkanını göreve çağırıyoruz. Tüm üniversitelerimizi, tüm akademisyenlerimizi akademiye bilime sahip çıkmaya ve böyle keyfi uygulamalara karşı durmaya davet ediyorum. Ne yazık ki bu ilanı apar topar kaldırıp yerine koydukları ilanda da aynı keyfi yaklaşımın sürdüğünü, kişileri tarif eden kriterler konulduğunu görüyoruz. RTE Üniversitesi açısından utanç verici bir durum. Torpil hiç bu kadar aleni ve çarpıcı olmamıştı.”

Konu ile ilgili Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi'nden, hurriyet.com.tr'nin sorusu üzerine yapılan ilk açıklamada ilanın bu hali ile bilinçli şekilde verilmediği belirtildi.

İşte o ilan

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 86 yorum
Dinden bahsedip de her işe hile, düzen ve iltizam karıştıran bu iktidara ne demeli bilmiyorum. 10 senedir sınavlar formalite icabı açılıyor. Önce girecek bademler ve cemaatçılar belirleniyor. Ondan sonra formalite icabı sınavın ilanı veriliyor. Garipler de seviniyor belki gireriz diye. Oysa ki girecek akpli ve cemaatçiler çoktan işe başlamış oluyorlar. Çoğu zaman tam alınan kişilerin tarifine uyan kriterler koyuyorlar ki başkası başvuramasın. İhaleler de bu şekilde yandaş şirket ve holdinglere veriliyor. Bu ilan da rezilliğin son noktası. Resmen tüy dikmişler...
İşin özeti yukarıda yazıyor, okuyun öğrenin.
Yıllardır geçilen torpilleride yazmassın içinde RTE olan herşeye torpil dersiniz. Hangi insan torpil yapıcak olsa açıktan açıktan belli eder saçma saçma haberler yapıp yada lafları başka yerlerden anlayıp haberciyim diye geçiniyorsunuz.
mynet bu şaşırmadım haberine, ha gayret mynet daha ne saçma haberler bulacaksın hükümet aleyhine...
Allah'ım sen şu gariplerin kandırılmışların gözünü aç Yarabbi... Amin
allahın bre cahili,her kim haksız yere bi yerlere geliosa ben vatandaş olarak karşıyım a partisi b partisi farketmess, ama senin gibi örümcek kafalılar hala savunuosunuzzz ya daha bişi demiom,biraz realist olun uşaklıktan çıkın artık
Aleni bir rezaleti bile sahiplenmeyecek kadar yüzsüz bir parti ve yandaşlarısınız...
İşte sen düşün kardeş hani bu kadrolaşma torpil işini o kadar abarttılarki artık bildiğin aleni yapıyolar.Elde belge var kanıt var hala rte diyon ağlıyon sızlıyon.çamur atmak istemem ama illaki sende bi yerden torpillisin galiba direk akla bu geliyo.
BU HABER DE BU GAZETE VE BU MEDYA KURULUŞUNUN BİR ÇOK HABERİ GİBİ YALAN ÇIKARSA Kİİ %90 ÖYLE OLACAK, ACABA O ZAMAN BURADA MEYDANI BOŞ BULUP SALLAYANLAR NE DİYECEKLER ÇOK MERAK EDİYORUM.
üniversite kabul edip hatayı tahkikat başlatmış bunla ilgili. Sen şimdi boş sallıyorsunuz diyenlerden bir özür dile
şimdi sayın basbakan kimi atayacagımızı sizemi sorucaz der, olur biter...
adı gibi boş bir universite yada lise dengei yüksel okul...
hadi sazanlar hemen atlayın. belgede ismi geçen kişiler zaten o üniversitede yardımcı doçent olarak görev yapmakta. üniversite doçent ihtiyacını gidermek için ilk önce kendi kurum içinden, kurumu bilen bir kişiyle kadroyu doldurur eğer şartları sağlıyorsa. yani yar. doç. doçentliğe yükselir. zaten isimlerin altında doçentliği sorulacak diyor. eğer şartları sağlamıyorsa başvuru yapanlardan atama yapar.
senin kadar geri zekalının bulunduğu ülkenin haline vah ki vah. hemen avukatlığa soyunmuşsun....
gercekten bu kadar geri zekali olabilirmi bir insan diye dusunuyrm ama cidden varsiniz yaa yasiyorsunuz ve ilginc olan senle ben ikmizde nefes aliyoruzz seni benle es goruyorlar vay anasini
kesinlikle böyle oluyor. Bütün üniversitelerde. Halkımız da saf ya hemen akp yi suçlar arkadaş ben de mhp li biriyim ama bütün üniversitelerde bu böyle oluyor!!
haklısın mtco seni benle eş görüyorlar. senin nefes bile almaman lazım. israfsın.
sana ancak aynaya bak derim. ben kimsenin avukatı değilim. akp li hiç değilim. sen muhalefet olcam diye ona buna hakaret edersin. ama kendini görmezsin. bu haberden dolayı öğretim görevlileri zan altında kalıyor. yorum yapmadan önce araştırın. senin gibi tavuklar önüne yem atılınca hem başlarsın gıdaklamaya. emin ol senden daha hayırlıyım şu ülke için.
sen hangi kafayı yaşıyorsun birader.
al bir dallama daha arkadaş usulsüzlüğü üniversite de kabul edip tahkikat başlattı ayakta mı uyuyorsunuz
bu hükümet değiştiğinde yeni hükümetin insaları eğer bu olayların ceasını vermezse onlarında allah belasını versin hemde bu dalavereleri çevirenlerden binkat fazla allah belasını versin...
Yeni hükümettende bir iş çıkmaz.Fakat şurası var bu kadar sansason olayda çıkarmaz kimse...
sıçım böyle üniversite bozuntusuna adına yaraşır şeyler yapmış
Şu habere de muhalefet etmeyin arkadaş. Üniversiteyle uzaktan yakından alakası olmayan atamanın ne olduğunu bilmeyen kör beyinler, sırf muhalefet yapacağım diye yorum yazıyor. Herşey ortada işte belgesiyle, az susun da neler dönüyor okuyun, yıllardır körelmiş nöronlarınız birbiriyle iletişime geçsin de birşeylerin farkına varın.
Burnunun ucunu göremeyen görmek istemeyen bir kitle. O atamalarda hangi yetimin hangi yoksulun hakkı yeniliyor haberiniz var mı? Bu durumun dinimizde savunulacak bir tarafı var mı? Sonra da dinden imandan bahsedip bunun üzerinden politika yaparlar.
hahahaha helal olsun kardesim :D hislerime tercuman oldun :D
Şimdi yorumundan anlaşıldığına göre Üniversiteye kimin öğretim görevlisi olarak alınacağı belli ama kanunlar gereği gazete ilanı mı vermek gerekiyor? Düpedüz gazete ilanını hazırlayan şaşkalozun yanlış dosyayı basıma yollamasından kaynaklanıyor bu haber.
yakışır akp ye helal sana tayyıp baba öttür borunu sonuna kadar
buna boru öttürme denmez,düpedüz kul hakkı yemektir muhterem müslüman kardeşim,ama anlarmısınız kul hakkı yemekten kaçınmayı onu bilmem
yazıklar olsun böyle adaletede böyle hükümetede
yanlışlıkla verilmiştir gazeteye.. o kadar torpili yapmaya akıl eden adam gazeteye verince ne olacağını bilmez mi ?? ilahi adalet işte.
işte torpilin belgesi, işte ileri demokrasi, durmak yok yola devam
Amann sanki bilmediğimiz birşeymiydi... Eskiden gizli gizli yapılıyordu şimdi açık açık.. Aradaki tek fark bu!!!
faiz lobisi yapmıştır yanlışlığı...))
allah topunuzun belasını versin kul hakkı yiyen kafir pislikler
hükümet adınıda yazdırsaydı
Arkadaşlar bugüne kadar Türkiyede AKp den de önce bütün üniversitelerde doçent prof alımı bu şekilde olur. Uzmanlık alanına göre kişiye özel açılır. Adam doktorasını yapmış ilgili akademik çalışmalarını yapmış. Kusura bakmayın da bi zahmet olsun. Bunu Sabancı, Koç bile yapıyor :)
Legal hale getirme çalışmaları, yazık be yazık. Aynı oksijeni soluduğuma utanıyorum.
allah cezalarını versin cehennemden çıkamzzlar inşallah hakkımı helal etmiyor yaşasın islam yaşasın müslümanlık ,böyle müslüman dışı hareket edenler yaşamasınlar bu ülkede
yanlız bunu yapanlar bu ülkede en müslüman geçinenler..
Şu an buna da bir yalan bulmaya hazırlanıyorlar eminim.Dış güçlerin oyunu olur,faiz lobisi olur,ajan provakatör olur.Olur da olur.
bağımsızyargımı akp yargısımı ?
ssk ya gidin kılıçtaroğlu zamanında alınmış binlerce alevi vatandaş bulabilirsiniz. tamam ama biz türkler ne general ne astsubay olamamışız nedenmi . bu ülkede hep azınlıklar alttan alttan çalışmışlar bizlerde uyumuşuz.
al bir öküz daha. bu alınanlar kanun dışı sınavsız alınıyorlar Allah ellerine yüzlerine bulaştırmış
onca yıl yoktu değil mi? yeni başladı adrese atamalar. ttb o zamanlar nerede idi. çukurova tıptan hocalıkla alakası olmayan, tıptan anlamayan en az 3 hoca ismi veririm 2002 den önce profesör olan! o zamanlar neden konuşmuyordun ttb.
o zaman yanlış yapıldıysa şimdide yanlışa devam etmekmi gerekir.
Yanlışları da savunun siz. Yanlışın Allahı başınıza bela ola
Tam isabet. Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesinden beklenen birşey. Neden şaşırdınız ki? İsminden belli ne . olduğu.
sadece bu üniversitemi böyle yapan, çoğunluğu aynı. bizim ülkemizde üniversiteler bilim yuvası değil, torpillilerin yuvasıdır. liyakat ilkesine uyan çok az sayıda üniversite vardır bizim ülkemizde..
ÜLKE BU HALDEYKEN NEDEN HALA AKP Yİ DESTEKLİYORLARIN CEVABI ŞURADAKİ YORUMLARDAN ANLAŞILMIYORMU.BUNLARIN NE ALLAH NE PEYGAMBER NE DİN İMANLA EN UFAK İLGİLERİ OLABİLİRMİ.BUNLAR YIKANMIŞ BEYİNLERİYLE KENDİLERİNDEN OLMAYANLARA HAYAT HAKKI TANIMAZLAR,BUNLAR HER TÜRLÜ AHLAKSIZLIĞI DAHA AHLAKSIZ SAVUNMALARLA SAVUNURLAR.KILIÇDAROĞLU ZAMANINDA ALEVİLER SSK YA ALINMIŞMIŞ,AHNGİ APTALDAN DUYMUŞSA BEYNİ OLMADIĞI İÇİN AYNEN KONUŞUYOR.YOK HABER YALANMIŞ,ŞİMDİYE KADAR YOKMUYMUŞ HELE APTALIN BİRİ KILIÇDAROĞLU ALEVİLERİ SSK SANKİ GENELMÜDÜR DEYİL HÜKÜMET.KEYFİNCE ADAM ALAMAZ,OLSUN ADAMLARIN AHLAKLARI BÖYLE
ADINA YAKIŞIR BİR İLAN. MAŞALLAH ALLAH KEM GÖZLERDEN SAKINSIN HOCALARIMIZI
şimdiye kadar kendi adamlarını yerleştirmede sorun yoktu da şimdimi skandal oldu iğneleyici haberden başka bir safsata değil Türkan saylanın yaptıklarını unutmadı bu millet
bir derebeyinden beklenen yorum bu. Taban başbakanımızın bir yerinin kılı olmakla yetinirken neye şaşıralım bilemedim. Türkan Saylan ne yapmış? Anlat da biz de bilelim. Bakalım bildiklerinle gerçekler arasında ne kadar fark var derebeyi. Hangi derede beysen orda geçer hükmün. Ben sana sadece acırım. :))
BÜTÜN İLİMLER BİLİMLER BAHANE AKP Lİ OLMAK ŞAHANE !!!
buna yuh bile denmez ,bu haberi halka duyuran kişi derhalmüebbet hapisle yargılanmalı.faizlobisidir bunlar.ulvi,yetenekli,muhafazakar,inançlı ve çok müslüman olan söylediği her şey doğru olan peygamberden sonra gelen kişi diye adaletine güvenien bir başbakanı hemen karalayacak bir kaç laf bulur bu çapulcular.yanındayız başbakanım.
akp den ramazan salatası bile olmaz iyice sıktı
Bu haberi hürriyet verdiyse eğer %90 yalandır ya da çarpıtılmıştır, çünkü bunların zihniyetleri bu. Göreceğiz bakalım bu yalanlarının altından neler çıkacak.
ind_someone, biz ne kadar çok orijinal haberler gördük bu ve bunun gibi gazete ve tv lerden. daha bir ay önce de resimlerle belgelerle, başka ülkelerde ki trafik kazalarını, deniz motoru kazalarını gezi eylemlerinde polis yapmış gibi gösterenler bu medya değilmiydi????? onlar da belge değilmiydi????????
haberin orijinal metni var orada okuda önyargından kurtul bence
TORPİLLE İŞE BAŞLAYAN MÜSLÜMAN, BİLKİ HAYATIN BOYUNCA ALACAĞIN YİYECEĞİN,ÇOLUK ÇOCUĞUNA YEDİRECEĞİN MAAŞ HARAMDIR,BAŞKALARININ HAKKINI YİYİYORSUN BELKİ BİR GARİBAN BELKİ BİR YETİM BELKİ BİR ESKİETEK,KİMSENİN MÜSLÜMANLIĞINI ÖLÇMEK BANA DÜŞMEZ ALLAH BİLİR AMA ŞİRK KOŞMAYIN HARAM YEMEĞİN,
yaptıkları herşeye bir kılıf bulurbunlar kimse telaşlanmasın b.a. çıkar basın açıklaması yapar .arkasından padişah bunlar yandaşmedayanın işi der olay biter. ah benim güzel ülkem aaaaaaaaaaaaaaaaaaahhhhhhhhhh
isimden bile kaybediyor
erdoğan döneminde bu torpiller yüzde sekizyüz bin arttı.
açın gözünüzü...
AKP.( Adalet ve Kalkınma Partisi.) Böyle ADİL uygulamalar olmazsa nasıl kalkınacağız.
bağımsız türk yargısı bu olayın peşini bırakmaz, ihmali olan o grafikeri, o gazetenin editörünü, bunu haber yapan gazetecileri derhal ifadeye çagırıp gerekli tahtikat ve soruşturmaları başlatırlar!!!
ben akp ye oy verenlerin akıl sağlığından şüphe etmek lazım. Adalet kadın ismi oldu, kanun enstrüman. kanun çalsın adalet oynasın eee birileri de dur der buna ama
NEPOTİST (AKRABA KORUYUSU BİR ÜLKEDE YAŞIYORUZ.İKİ YIL SOKAKTA KALINCA FAKİR ZENGİN SOLCU CHPLİ DİNCİ ATEİST NİCE İNSANI GÖRDÜMKİ BU HALKIN ÇOĞU BÖYLE.TORPİL GEÇER.(TANIMADIĞINA SELAM BİLE VERMEZ ÇOĞU.YARDIM İSTEDİNMİDE SEN KİMSİN SENİ TANIMIYORUM DER %95İ HADE GİT İŞİNE DERLER) İSTER İNANIN İSTER İNANMAYIN.DÜŞÜN KARIN ALTINA DONUN SOKAK KÖŞELERİNDE ANLARSANIZ NE DEMEK İSTEDİĞİMİ.......
Diğer Haberler