HABER

Üniversitelerin yoğun olduğu ilçelerdeki kira fiyatları

İSTANBUL (AA) - sahibinden.com, üniversite sınavının ardından İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir'de üniversitelerin yoğun olduğu ilçelerdeki kiralık konut fiyatlarını açıkladı.

sahibinden.com'dan yapılan açıklamaya göre, sahibinden.com, üniversite sınavının ardından İstanbul, Ankara, İzmir ve Eskişehir'de üniversitelerin yoğun olduğu ilçelerdeki kiralık konut fiyatları hakkında bilgi verdi.

sahibinden.com, 2017 Ağustos ayı Emlak Endeksi verilerine göre, ağustosta ortalama kira bedeli İstanbul Beşiktaş'ta 2 bin 919 TL, Kadıköy'de 2 bin 822 TL olarak kayıtlara geçerken, Üsküdar'da ortalama 2 bin 34 TL'den, Avcılar'da ortalama bin 290 TL'den alıcı buldu.

Ankara'da ise Çankaya ilçesinde ağustos ayında kiralık konutların ortalama fiyatı bin 641 TL olarak belirlendi. Yenimahalle'deki ortalama kira bedeli bin 35 TL oldu.

sahibinden.com'un ağustos verilerine göre, İzmir Karşıyaka'da ortalama kiralık konut fiyatı bin 633 TL, Bornova'da bin 464 TL, Buca'da ise bin 60 TL olarak kayıtlara geçti.

Eskişehir'de ise Odunpazarı'nda kiralık konutların ortalama fiyatı 795 TL, Tepebaşı'nda da ortalama 725 TL olarak belirlendi.

Geri Dön