HABER

Unkapanı kazasına rekor ceza istemi

Unkapanı'nda meydana gelen kazada, kazayı yapan sürücü Bayram Yıldırım'ın, "Kasten trafiği tehlikeye sokarak olası kastla ölüme ve yaralanmalara neden olmak" suçundan 33 yıl hapsi istendi.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nca hazırlanan iddianamede, şüpheli Bayram Yıldırım'ın beyanına göre arkadaşları ile birlikte iki üç bardak votka içerek eğlendiği ifade edildi.

Bayram Yıldırım'ın gece 03.30'da arkadaşlarıyla bardan ayrıldıklarının anlatıldığı iddianamede, şüpheli Yıldırım'ın Ortaköy'de bulunan arkadaşının evinde misafir olarak kaldığı, sabah saat 10.00'a kadar evde dinlendiği ifade edildi. İddianamede, şüpheli Bayram Yıldırım'ın Saat 10:30'da Beşiktaş'tan Fatih'e giderek kız arkadaşını evine bıraktığı daha sonra geri dönmek için yola çıktığı kaydedildi. Unkapanı Köprüsü üzerinde 34 HY 598 plakalı araçla seyir halinde olan Bayram Yıldırım'ın mobese kayıtlarına göre, yoldaki diğer araçlardan çok daha hızlı bir şekilde seyir ettiğinin tespit edildiği anlatıldı.

İddianamede, şüphelinin sevk ve idaresinde bulunan araçla Unkapanı Köprüsü'ne geldiğinde arabanın direksiyon hakimiyetini kaybederek karşı yönden gelmekte olan 34 BH 9095 plakalı araca sol taraftan çarparak sürücüsü İrfan Erkan'ın ölümüne sebep olduğu ileri sürüldü.

KAZADA BİR KİŞİ ÖLÜ, 3 KİŞİ YARALANDI

Kazada ayrıca, İrfan Erkan'ın kullandığı araçta bulunan eşi Binnaz Erkan'ın ağır şekilde yaralandığı, Dilan Emin Erkan ve Ece Erkan'ın ise ayakta tedavi görerecek şekilde yaralandığı belirtildi.

ŞÜPHELİ YILDIRIM'IN 128 PROMİL ALKOLLÜ OLDUĞU İLERİ SÜRÜLDÜ

İddianamede, olayın saat 11.43'te meydana geldiği, kazada Şüpheli Bayram Yıldırım'ın ayağının kırıldığı anlatıldı. Şüpheli Bayram Yıldırım'ın saat 12.05'te alınan kan örneğinde 128 promil alkollü olduğu, saat 19.30'da alınan kan örneğinde ise kanında herhangi bir şekilde alkol bulunmadığının tespit edildiği belirtildi. Şüpheli Bayram Yıldırım'ın alkollü bir şekilde araç kullanarak trafiği kasten tehlikeye soktuğunun anlatıldığı iddianamede, şüphelinin aracı hızlı kullanarak kasten kazaya sebebiyet verdiği iddia edildi. İddianamede, Mobese kayıtları incelenmesi sonucu kazada Bayram Yıldırım'ı sıkıştıran bir otobüsün olmadığının görüldüğü vurgulandı.

Bayram Yıldırım'ın, "Kasten trafiği tehlikeye sokarak olası kastla ölüme ve yaralanmalara neden olmak" suçundan 33 yıl hapsi istendi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön