Ünlü doktorun evlat acısı

Ünlü doktorun evlat acısı

Bir dönem Turgut Özal'ın doktoru olarak ün yapan, başarılı Nörolog Cengiz Aslan oğlunu kaybetti. Türkiye'nin ünlü beyin cerrahlarından Cengiz Aslan'ın 29 yaşındaki oğlu Alp Aslan, arkadaşının evinde ölü bulundu. Cengiz Aslan, zatürre tedavisi gören oğlunun kullandığı ilaçtan zehirlendiğini söyledi.

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın doktoru olan ve yaptığı başarılı operasyonlarla çok sayıda insanı sağlığına kavuşturan ünlü beyin cerrahı Cengiz Aslan, dün 29 yaşındaki oğlu Alp Aslan'ın ani ölümüyle yıkıldı. Şişli Terakki Lisesi'ni bitirdikten sonra eğitimini Boston Üniversitesi'nde sürdüren ve Türkiye'ye döndükten sonra İngiltere'den elektrik malzemeleri ithalatı yapan 29 yaşındaki Alp Aslan'ın ölümü büyük şok yaşattı.

ANTİBİYOTİK ALIP YATTI

İşten arta kalan zamanının önemli bir bölümünü arkadaşlarıyla geçiren Alp Aslan, önceki gece Şişli'deki bir arkadaşının evine gitti. Burada arkadaşıyla gecenin ilerleyen saatlerine kadar oldukça keyifli bir sohbet gerçekleştiren Alp Aslan, soğuk algınlığı nedeniyle yorgun olduğu için antibiyotik alıp dinlenmeye çekildi. Ev sahibi arkadaşı sabah saatlerinde Aslan'ı uyandırmak için odasına girdiğinde dehşet içinde kaldı. Aslan, burnundan kan gelmiş bir şekilde yatakta cansız yatıyordu.

Alp Aslan'ın ölümü ailesi ve arkadaşlarını yıktı. Oğlunun ölüm haberiyle sarsılan ünlü Beyin Cerrahı Cengiz Aslan'ın yakınlarına, "Sayısız insanı kurtardım ama oğlumun yanında olamadım. Sanırım kullandığı ilaç anaflaktik etkisi yapmış ve onu zehirlemiş" dediği belirtildi.

Sağlık ekipleri tarafından evden alınan Alp Aslan'ın cesedi incelendikten sonra Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Çevresinde çok sevilen beyin cerrahı Cengiz Aslan'ı bu zor gününde dostları yalnız bırakmadı. 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, ANAP eski Milletvekili Prof. Dr. Aydın Ayaydın, ünlü gazinocu Fahrettin Arslan'ın oğlu Mehmet Arslan ve Alp Aslan'ın çok sayıda arkadaşları Adli Tıp Kurumu'na akın etti. Oğlunun acısıyla bitkin düşen Cengiz Aslan'ı, yakınları teskin etti.

ŞÜPHELİ DURUM GÖRMEDİ

Bu arada Şişli Cumhuriyet Savcılığı da olayla ilgili inceleme başlattı. Cumhuriyet Savcısı ilk belirlemelere göre Aslan'ın yanında yarısı içilmiş bir ilaç, diğer yanında ise bir ilaç kutusu bulduklarını belirtti. İlaçların incelenmek üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderildiği belirtildi. Baba Aslan'ın olayla ilgili olarak kimseden şikayetçi olmadıklarını ve bir doktor olarak ortada şüpheli bir durum görmediğini söylediği kaydedildi.

BUGÜN TOPRAĞA VERİLECEK!

Adli Tıp Kurumu'nda tutulan Alp Aslan, bugün (Cumartesi) Fatih Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Edirnekapı'daki aile mezarlığında toprağa verilecek.
Oğlunun ölümüyle yıkılan baba Aslan, eski cumhurbaşkanlarından Turgut Özal'ın özel doktorluğunu yapıyordu. Adli Tıp Kurumu'na gelerek ailenin acısını paylaşan Ahmet Özal da, "Çocukluğundan beri tanıyorum. Şok olduk, ailesi için çok büyük bir acı. Allah kimseye evlat acısı göstermesin. Gencecik pırıl pırıl bir çocuktu" diye konuştu.

ÖZAL AİLESİNİN EN YAKINIYDI

Cengiz Aslan, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın hem doktoru hem de ailesinden biri gibiydi. Alp Aslan da merhum Özal'ın torunu gibi sevdiği bir gençti. Özal'ın bilgisayar kullanmasını Alp Aslan'dan öğrendiği söylenir. Alp, şimdi Özal dedesinin yanında.

ZATÜRREYE YAKALANDI

Alp Aslan'ın 14 yıl önce büyük bir trafik kazası geçirdiği, beyin ameliyatı olduğu ve uzun süre hastanede tedavi gördüğü belirtildi. Bu kazadan sonra sağlık sorunları devam eden Aslan'ın altı ay önce koşu bandında spor yaparken bir anda dengesini kaybederek yere düştüğü ve travma geçirdiği kaydedildi. Alp Aslan'ın ameliyatlarına babası Cengiz Aslan da katılmıştı. Aslan'a üç ay önce ise zatürre teşhisi konulduğu ve bu nedenle de ilaç tedavisinin devam ettiği belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler