Ünlü iş adamı Mutullah Yolbulan'ın cenazesinde helallik skandalı!

Karabük iş dünyasının önemli isimlerinden KARDEMİR A.Ş. eski yönetim kurulu başkanı Mutullah Yolbulan'ın cenaze töreninde helallik skandalının yaşandığı ortaya çıktı. İşten çıkarılan bir grup, helallik istendiği sırada 'haklarımızı helal etmiyoruz' diye bağırdı.

Ünlü iş adamı Mutullah Yolbulan'ın cenazesinde helallik skandalı!

Karabük iş dünyasının önemli isimlerinden KARDEMİR A.Ş. eski yönetim kurulu başkanı Mutullah Yolbulan 11 Nisan'da son yolculuğuna uğurlanmıştı. Cenaze töreninde helallik skandalının yaşandığı ortaya çıktı. Daha önce işten çıkarılan bir gup eski Kardemir çalışanı helallik istendiği sırada 'haklarımızı helal etmiyoruz' diye bağırdı.

1930 Kayseri doğumlu olan, son iki yıldır rahatsızlığı nedeniyle tedavi gören ve 88 yaşında vefat eden Karabük iş dünyasının önemli isimlerinden KARDEMİR A.Ş. eski yönetim kurulu başkanı Mutullah Yolbulan, 10 Nisan'da hayatını kaybetmiş ve ertesi gün son yolculuğuna uğurlanmıştı

İŞÇİLER "HAKKIMIZI HELAL ETMİYORUZ" DİYE BAĞIRDI

Ulu Camii'de öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazında imamın helallik istediği esnada ise daha önce sendikal olaylar neticesinde işten çıkarılan işçiler de cenaze törenine katılarak haklarını helal etmediklerini söyledi. Kısa süreli bir kargaşanın ardından cenaze töreni gerçekleştirildi ve Mutullah Yolbulan Öğlebeli mezağına götürülerek toprağa verildi.

CEP TELEFONUYLA KAYDEDİLDİ

Cenaze töreninde yaşananlar ise bir cep telefonu kamerası ile kaydedildi. Bu görüntüler Karabük'te yayın yapan yerel haber sitesi Doğru Haber'de yayınlandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 6 yorum
SKANDAL şu;Çalışanların hakkını yemiş,helalleşmeden vefat etmiş ve dinin icabı olan HELAL EDİYORMUSUNUZ talebine HAYIIIR demişler . GAYET DİNEN CAİZ VE İNSANİYETENDE NORMAL BİR TALEP VE SES ÇIKARIŞ.
işçiye ne yapsan haktır ben bir sosyalist olarak işçiye en büyük zararı patron değil diğer işçiler veriyor satıyorlar birbirlerini beter olun
Soru sorulmuş cevap alınmış... skandal olan ne? Bu sorunun amacı, hakkı olanların kamuya açık alanda açıkça tespit edilmesidir..... mirasçıların konuya müdahil olması ve varsa geride bıraktığı yarım hesapları kapatmalı ve insanların rızasını helalliklerini almalıdır.... Tabi ki burada ölümden ibret alan mirasçılar var ise.....
ya madem niye soruyorsunuz? iki cevabi var ediyoruz yada etmiyoruz. etmiyor adam. kizacaksaniz niye soruluyor
BU OLAYDAN ÇIKARMAMIZ DERS ŞU BENCE. BU DÜNYA GELİP GEÇİCİ VE HER NEFİS ÖLÜMÜ TADACAKTIR, ONUN İÇİN KİMSENİN HAKKINI YEMEYE BEDDUASINI ALMAYA GEREK YOK, DÜNYA MALI DÜNYADA KALIYOR. RABBİM ARKAMIZDAN HAYIR DUA EDENLERDEN OLMAYI NASİP ETSİN.
Herkes helal etmek mecburiyetindeyse sormayın o zaman.
Diğer Haberler