Ünlü sanatçıdan ilginç iddia

Muğla’nın Datça İlçesi’ne bağlı Hızırşah Köyü’nü ziyaret eden sanatçı Edip Akbayram, köylülerle sohbet etti, gündeme ve siyasete ilişkin sorularını yanıtladı.

Ünlü sanatçıdan ilginç iddia

Bir köylünün "Size akil insan teklifi geldi mi?" sorusunu, "Onlar bu teklifi kime götüreceklerini bilir" diye yanıtlayan Akbayram, daha sonra, "Başbakan sanatçıları sabah kahvaltısına davet etti. Beni de çağırdılar. Katılmayacağımı söyledim. Bir hafta sonra; 2006-2007-2008 ve 2009 defterlerinin, Gelirler Başkontrolörlüğü’nce incelemeye alınacağı bildirildi. Böyle bir şey olur mu?" dedi.

Uluslararası Knidos Kültür ve Sanat Akademisi (UKKSA) tarafından düzenlenen sergi açılışına katılmak üzere geldiği Datça’da, Hızırşah Köyü İpek Dokuma Atölyesi’ni gezen Edip Akbayram, bir kahveye oturup vatandaşlarla sohbet etti. Köye gelişinde çevresinde sevgi seli oluşan Akbayram, ülkedeki son gelişmeleri değerlendirirken, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ve iktidarın politikalarını da eleştirdi.

Türkiye’de 45 yıldır müzik adına çalışmalar yaptığını ifade eden Akbayram, "Toplumsal muhalefet yapıyorum. Bir ülkenin sanatçısına, eğer sorduğunuz sorunun karşılığı karanlık bir tablo olursa. Yani, ’Benim bu ülkeden hiçbir umudum kalmadı’ dersek ve bu ülkenin sanatçısı da umutsuzluğa kapılırsa o ülkede zaten bir şeyler tıkanmış demektir. Biz karamsarlık içerisinde insanlara umut ve direnç vermek görevindeyiz" diye konuştu.

KAHVALTIYA GİTMEYİNCE DEFTERLERİ İNCELEMEYE ALINMIŞ

Dünyanın her köşesinde, diktatörlerin yaptıklarının faturasını ödediklerini hatırlatan Akbayram, "Dünyanın hiçbir yerinde diktatörler başarı kazanmamıştır. Faturasını ödeyecektir. Bu diktatör de faturasını ödeyecektir, er ya da geç" diye konuştu. Bir vatandaşın, "Size akil insan teklifi geldi mi?" sorusunu, "Onlar bu teklifi kime götüreceklerini bilir" diyerek yanıtlayan Akbayram, daha sonra, "Başbakan sanatçıları sabah kahvaltısına davet etti. Beni de çağırdılar. Benim, Başbakan’ın kahvaltısında onunla konuşacak, onun da bana ayıracak zamanı olmadığı için katılmayacağımı söyledim. Bir hafta sonra; 2006-2007-2008 ve 2009 defterlerinin, Gelirler Başkontrolörlüğünce incelemeye alınacağı bildirildi. Böyle bir şey olur mu?" dedi.

’YÜZDE 50’Yİ BANA DÜŞMAN ETME’

Başbakan Erdoğan’ın sadece AK Parti’nin değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin başbakanı olduğunu ifade eden Akbayram, "Başbakan Gezi Parkı’na gidip, ’Gençler alın bu park sizin olsun. İçinde namaz da kılın, gitar da çalın, şarkı da söyleyin’ demiş olsa, karşı düşünceden de oy alırdı. Akil danışmanların yok mu senin? Küçük bir park için bu kadar kan aktı, 7 ölü verdirdin. Başbakan, ’Bendeki yüzde 50’yi zor tutuyorum’ diyor. Sendeki yüzde 50 benim düşmanım değil ki. Sandığa gitmiş, demokrasinin kuralları gereği AKP’yi tercih etmiş oy vermiş. AKP’ye oy verdiniz diye siz benim düşmanım değilsiniz ki. Demokrasiden bahsediyorsun, işte bu demokrasidir" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 256 yorum
ben zaten bildim bileli bu edip gelen bütün hükümetlere karşı bir kerede şu chp gelsede rahatlasa ! tabii ömrü vefa ederse!!
yalancının tekısın....siz adam karalamayı hizmetlerın üstünü örtmeyı cok iyi bılırsınız....bu adam yalan söyluyor sıze o kadar dıyım
Diktatörlüğün ağası CHP zihniyetidir.Suriyede 100 bin kişiyi öldüren Baasçı yoldaşlarına diktatör diyemeyen despot CHP kafası Menderes'e,Özal'a da Diktatör demişti. CHP'yi muhalefete mahküm bırakırsan diktatörsün.EDİP AKBAYRAM ilk önce TECAVÜZ ETTİĞİ AKRABASINDAN BAHSETSİN.
Arkadaşlar, Edip AKBAYRAM AÇIKLAMA YAPMIŞ KAZLIÇEŞME DE BEDAVA KONSER YAPACAKMIŞ. KONSERE KATILACAK ARKADAŞLARA 1 KG BULGUR DAĞITILACAKMIŞ Ben İnanmadım.... Bunu ancak Küfürbazlar Riyakarlar Din istismarcıları PKK ya açılım yapan, Protestocu Gençleri Öldüren GERİ ZEKALI YOBAZ BEYİNLİ KALLEŞLER yer.... Edip AKBAYRAM ; Bu milletin Acı çekmiş insanlarının Sesidir. VATANSEVERDİR...
makarna yemeye kendileri alışmış.milleti öyle sanmış şeref yoksunları onlar.açık yazsan daha iyi olurdu.
cihat senin gibiler ne sen neden genelleme yapıyorsun...evet gerçekten din istismarcıları değiller mi...insanların en önemli verdiği şeylerden biri değil mi din,cami...başbakan hep ordan vuruyor farkında değilsiniz değil mi? her mitinginde demiyor mu camiye ayakkabıyla girdiler?
yobazın kralı sen ve senin gibilerdir. küfürbazlık desen, riyakarlık desen, desen de desen hepsi sen ve senin gibilerde. bir din saplantısına takılmış, her konuda onu dile getirerek paçayı kurtaracağınızı sanıyorsunuz. bir de ulubadlılar olacaksınız, ulubadlı ve onun gibilerin şu an kemikleri sızlıyor. hayatta olsa yüzünüze tükürürdü.
bu Millet makarnaya bulgura oyunu satmis olsaydi, chp denen parti bugün tek basina iktidar olurdu,, aylik 600 tl ke MAL vaad etti,, Tayyip degil!!
edip akbayram a laf etmek tr de müzik gerçeğini bir ekolü bir idolü bir tarzı yok saymaktır.elektro gitarı kendi ezgilerimize saran ve akımın öncüsüdür her daim yaptığı müzikle halkçı vatan sever olmuştur.o nu bile yok sayanlar siz demet akalın larla bilirsiniz bu ülkeyi sanatçınız o dur o na prim yaptırırsınız.karşınıza böyle bir adam çıkar o na dönmeyen dilinizle tukaka yaparsınız.edip akbayram a laf etmek için daha çok ekmek yemeniz gerekir.
Kimse onun Müziği'ne laf etmiyor. Lafımız siyasi görüşünü adam gibi yaşamaktansa müziği kullanarak kendi gibi düşünmeyen zihniyeti aşağılama çabasınadır. Sanatına ve Müziği'ni siyasete alet ediyorsa bu lafları da işitmeye razı olacak siz de onun avukatlığını yapmayacaksınız. Hamama girenin temeyeceğim gibi siyasi oynayan da her türlü eleştiriye katlanmalıdır. Haa! Siz de bunu hazmedemiyorsanız o da sizin Sorununuzdur. Soda tavsiye ederim. İyi gelir.
çok ekmek yedim ama ömrünü dine karşı mücadele etmekle geçirmiş birinin bokunu yemek bu milletin temiz süt emmiş evlatlarına yakışmaz. yiyenler aynaya baksınlar..
sen baya ekmek yemişsin belli laf söylemek için, al sana sanatçı zanneden basit birisi o. aynı livaneli gibi kendini sanatçı zannedenlerden. hiç de sanatla alakası yok 2 şarkı söylemeyle sanatçımı olunurmuş, ajda pekkan onları eteğiyle süpürür. ya da nilüfer.
sen yıllardın çaldığın "eşkiya dünyaya türküsünü" nereden aşırdın önce onu açıkla...
anandan aşırmış
aç dur dik dur ,yalaka akp liler gibi yaşamaktansa onurumla sürünmeyi tercih ederim ..
siz zaten surungensinizzz
Dik durmanın sebebi arkana dayanılmış olan İsrail ve Amerikan destekleri olmasın sakın. İsrail'in ve batının kuklası olduğunuz sürece daha çok sürünürsünüz.
ezik cehapeli, sürünmeye mahkumsunuz zaten, hepiniz yılansınız, ayaklarımız altında gezeceksiniz.
yani mokonko!!!
onur sizin gibi bozmalarda sadece sözden ibaret olmali bu gün dedigini yarin yalanlayan zihniyet.
Balik beyinliler!! Bu adam degilmiydi karsiliksiz cek dagitan!!! nesini adam yerine sayiyorsunuz!! kaldiki kendisi söylüyor kendisi dinliyor,, Neden cikip o zaman birseyler söylememiste simdi kalkip konusuyor!! Her eline mikrofon alip sarki türkü söyleyeni sanatci saysaydik, memlekette sanatci bollugu olurdu!!
HEHEHE KESİN ÇAĞIRLMIŞLARDIR VE SENDE GİTMEMİŞSİNDİR :)))
ZEKAYA BAK HELAL OLSUN
zavallı
Hür iradeye kim olursa olsun saygı duymak zorundadır.Bu kişi sanatçı olmuş,Başbakan olmuş,sıradan bir vatandaş olmuş farketmez.Hür iradenin olmadığı yerde herkes kölelik muamelesi görür.
akp yi savunanlar sanırım edip akbayramın anlatmak istediğini kavrıyamamışssınız.kavrayabilmek her insanın yapısı değil.o yapıda olabilmek için demokrasiyi iyi bilmek gerekir.zaten sizlere bişey oldumu feryat edersiniz demokrasi diye iktidar oldumu demokrasi unutulur .düşün hastanenin acilinde iftar olurmu.ama sizlerde oluyor bunun adınada iftar diyonuz.işte demokrasi anlayışınız.
demokrat degilsin demokrasiden bahsediyosun
Diktatörlüğün ağası CHP zihniyetidir.Suriyede 100 bin kişiyi öldüren Baasçı yoldaşlarına diktatör diyemeyen despot CHP kafası Menderes'e,Özal'a da Diktatör demişti. CHP'yi muhalefete mahküm bırakırsan diktatörsün.EDİP AKBAYRAM ilk önce TECAVÜZ ETTİĞİ AKRABASINDAN BAHSETSİN.
tecavüz ederken başındamıydın güliz varsa böle bir iddian savcılığa gidebilirsin
güliz seninde başına bişeyler gelmiş galiba...
sen misin o?
ulan bunların hepsi fitne yalan ya şeref olur insanda azcık ölünce mezarda ne diyecekler acaba bu solcular
mezarda senden benden dinci olurlar merak etme. başı açık, abdestsiz laiklikten 10 tam puan alıyım derken dinden zayıf alanlar mezara nasıl sığıyolar şaşmak lazım.. işine Allah'ı karıştırmayanın iki dünyada da işleri karışık olur bizimkiler gibi,hele ki öbür tarafta..
sen solcuların yerine cvp verirsin o kadar çok düşünüyorsan sen kendi paçanı kurtarmaya bak bırak solcusunu sağcısını senin dediğin şeref yakayamı takılıyorr:((
merak etme solcular dik durdum derken size sormazlarmıırakta miliyolarca genc yaşlı demeden müslüman katleden kanlı elleri bop eşbaşkanlık adı altında tutana çanak tuttuğunuzun hesabını siz nasıl vericeksiniz ?
ONLRE AKPLİLERİN ANASININ ADINI SÖYLECEK AMA BABANIZ ÇOK HANGİSİNİN ADINI SÖYLECEKLER.
seni solcular öpsün emi sürülerden bir koyun
senin için ne denecekse solcular için de o denecektir..
NE SOLCUSU BUNLAR BÜLENT ERSOYUN ŞUBESİ PAKETİ ABD YE TESLİM ETMİŞLER
basbakan ölünce nasıl verecek gemiciklerin hesabını
niye gocunuyorsun defterlerin incelemeye alınınca senin suç işleme özgürlüğün mü var herkes eşittir.suç işleyen Edip akbayram olunca affedilcekmi bu nasıl mantık böyle aptalca mantık mı olur.
sen önce kendi mantığını geliştir sen ve ben dahil türkiyede vergisini tam ödeyen bir tane adam bulamazsın defterleri incelersen bişeyler bulurlar şimdi ben sana soruyorum türkiyede o kadar insan varken neden son 10 yılın 5 ini rekotmen 5 inide 2 ve 3 lükle kapatan bir şirketin defterleri incelenir mesela sen cokmu dürüstsün bu ülkede her şey cıkar üzerine
Geri ülkenin geri vatandaşı adam gocunacak bi seyim var demiyorki basbakanla konusmayınca hemen acıgımı arıyorlar diyor ama merak etme elbet bi gun tayyibinde acıgı çıkar
Adam davate icabet etmediği için dosyaları inceleniyor o kafanı biraz çalıştır artık
ula beyinsiz o ana kadar neden incelememişler defterini onu anlasana
senin aklın bu kadar basmış. şimdiye kadar istenmeyen defterler niçin o gün istenmiş bu bir iyi niyetmidir?
suç işlemek kimsenin hakkı değil ancak gelen teklifin kabul edilmemesi sonrasın da denetleme istemi düşündürücü bence mantığını burada sorgula
Onun korkusu chp li belediyelerden..aldıgı paralarla alakalı
hem demokrasi budur diyosun hem diktatör diyosun ne dediğini kendin biliyomusun acaba...sizin gözünüzü ak parti düşmanlığı bürümüş ama o düşmanlığı bile hakkıyla mantık çerçevesinde yapamıyorsunuz.
mecburi demokrasi ama sonuna kadar diktatör. koyun seni.
kendi adamın yapınca kötülük hiç canını acıtmıyor dimi vay riyakarlar vay
demokraside başbakan davet etti diye gitmek mecburi mi? demokraside gitmedi diye devletin gücünü kullanıp vergi incelemesine tabi tutmak mı gerekir? bunu bile anlamayacak yobaz kuzucuksunuz
şuna akil adamlar teklifi gelmedi yoksa devletin durumu çok iyi diyecektim desene..sizde sanatçımısınız ya..sanatçı dediğin sanat yapar ne işi var siyasetle..kimin ne iş yaptığı belli değilki birader..
bilgin bu kadar cahil, sanatçı yeri geldiği zamanda siyaset yapar.
CİNSİ CİBİLİYETİ BELİRSİZ LERDEN NE İNSAN NEDE SANATÇI OLUR
siyasetçilerin heykel yıktırttığı bir ülkede ne bekliyordun acaba??
He demek ki neymiş eleştirdin mi defterler açılır , hesaplar tutulur ve ceza olarak geri döner. susarsan defterlerin kontrol edilmez ama kahvaltıya gitmediğinde ya da konuşmaya başladığında hemen açığını aramaya başlarlar. taraf olmayanı bertaraf ederim hesabı.
kadir inanır ,orhan gencebay, hülya koçyiğit siyasetçi mi? sanatçı mı? hangi kimlikle akil oldular ?
sen bu basit anlayışla eğitimsizlik ve kültürsüzlüğünle elini hamuru ile böyle ciddi konularda söz sahibi göremezsin kendini...haddini bileceksin...konuşmandan nasıl zavallı bir beyine sahip olduğun ortaya çıkıyor..sizin gibilerden dolayı bu ülke yabancı güçlerin şamar oğlanı oldu...uyanın artık..ama iş işten geçti diyebiliriz..Türkiye bölünüp parçalanınca hayretler içinde kalcaksınız..
sence anca böyle hayallerle hükümeti kötülersin..akil olamamak böyle bişey olsa gerek
Bizim oralarda kötüye KÖTÜ derler.
AK cahiller konuyu başka yere çekmiş onlardanda bu beklenir zaten
bi sizde akıl var zate ama o aklı kullanmayı bir türlü öğrenemediniz daha karşınızdakini ikna edebilicek zekaya bile sahip deilken her konuda haklı olma düşüncesini nasıl buluyorsunuz kendinizde bende buna şaşıyorum siz hiç aynaya bakıpta aslında hiçbir şey olmadığınızı kendinize itiraf edebiliyonuzmu bende bunu merak ediyorum
arkadaşım ak cahil değil ak kara cahil
kendini begenmi ukala %20 lik beyaz türkler,, Hayvanlara yapisan keneler gibi Memleketin anasin aglattiniz, simdi kalkip ak cahil kara cahil dersiniz!! Aptal budalalar
Tarihi iyi incelerseniz çok azgınlaşan ve şımaran iktidarlar milletten çok güçlü bir tokat yiyerek kıçının üzerine oturmuşlardır...Bu diktatörün de sonu değişmez..bu kadar azgınlığın sonu aynı olacaktır....
Sanatçı adam Dik durmalı ama arkasından da korkmamalı. Sakladığın bir şey yoksa gocunmana gerek te yok
vatan hayinlrilr işimiz olmaz
Allah'ın sizinle işi çok olacak!
nursuz adamlar toprağa yanaşıyonuz da daha Allah'a inat dindar halkınızla uğraşıyonuz. öbür tarafta defterlerin toplanacağı güne hiç inanmayanlar gibi yaşadın bi ömür. son zamanlarında imana gel bari.. Allah iman nasip etsin cümlemizle..
din iman allah kitap almayın artık ağzınıza kuranda ne denir herkesin cezasını allah verir... sen elçimisin nesin din kitap falan filan ağzına alıyorsun akıl veriyorsun.. taş yapar seni allah.. akıllı ol bence akıllı bıdık olmayla akıllı olunmaz akılsız bıdık olma...
son cümlene amin derim.ama yobazlık senin kanında var anlaşılan.sanane inançlı yada değil.sana bakılsa inanıyorumki kı....da temizlenmeden geziyosundur.yalakalığı bırak insan ol.hepimiz çok şükür inanmışız.Elhamdülillah.
adam ne anlatıyor sen ne anlıyorsun , aslında anlıyorsun ama illa dini kullanacaksın allah ile bu milleti aldatacaksın sonra imandan bahsedeceksin .iman kim sen kim.bir tek sen Müslümansın sanki firavun un önde gidenisin
imanı önce kendine iste be desttursuz.unutmaki peygamber kimsenin imanıyla yorum yapmadı.kendini teraziye koy sonra konuş
doğru söylemiş arkadaş hemen birilerinin zoruna gitmiş, sanamı kaldı diye, yorum yapan arkadaşlar, siz izaya gelin yobazlıksa yobazlık, sizinki dinsizlik, tahammülsüzlüğünüzde ondan, madem öyle adamın söylediğine niye yorum yapıyorsunuz. onun cezasınıda Allah verecek. sen bilmiyorsanız söyleyim, bu dünyada da cezasını çeken insanlar vardır, ahirette ahirette cezası hafifleyecektir. burada gelip de ahkam kesmeyi, savundukları sanatçıya bak
edip akbayram bu ülke için yaptığın tek bir fedakarlık tek bir dikili ağacın varmı ki şimdi çıkmış ahkam kesiyorsun senin kim olduğunu neye hizmet ettiğini biliyor bu millet..
bilmiş kardeşim söylesen de biz de bilsek.yanlış adamı sevmesek boş yere...biz adam gibi adam biliyoruz...hatamızdan dönelim...
doğru söylemişsin yardım kameralarla şov şeklinde yapılmalı...
edip akbayramın nasıl biri olduğunu anlatda senden dinleyelim ne biliyosan bold keseden sallıyosunya yaz herkez bilsin ben sana tayyo ve yandaşlarının binlerce işini yazarım buraya :D
Ne kadar geri varsa burda yorum yapmıs sanki bi kalkıp adamın sanatına dil uzatanlar var edip gibi bi sanatcı daha kaldımı bu memlekette acaba
sanatına dil uzatan yok, yüzüne bakan belki sanatından dolayı bakıyordur ama başka ele avuca gelen, değer verilecek nesini gördün? sanatına saygımız sonsuz, yoksa o da sen ben gibi sıradan biri değil mi?
bir geride sen olmuşsun gerilere katılmışsın ozaman.
tecavüz sahtekarlik bu adamda nesini tartisiyorsun,, ha Müzik yorumlari güzel mi evet güzel,
sanatçılar tarafsız olmalıdır
Bilgili eğitimli ve bilinçli arkadaşlar. Lütfen makarnacı penguenlere cevap vermeyin. Cahili ikna emezsiniz. Nasıl kör adam TV seyredemez ise bunlarda gerçekleri anlayamaz. Çünkü okumazlar hiç. Hiç birşey bilmiyorsanız. ama dininize inanıyorsanız. Açın İlmihal bari okuyun. Ülkemizde din adına yapılanlar doğrumu bakın. Bu kadarını yapsalar bile bir daha Akp ye oy vermezler. Ama bunu bile yapacak beyin bulunmamaktadır.
kuranı kerimi yasaklayanlara mı oy verelim başörtüsünü yasaklayanlara mı oy verelim... siz önce oy verdiklerinize bakın bakalım bu ülkeyi nerelere götürdüler... sizin gibi ülkesine zarar veren halkına tepeden bakan elitler olmaz olsun... siz gerçeği göremiyorsunuz... anlamıyorsunuz bu ülkeye ne kadar zarar verdiğnizi...
Aklınca ilmahalden basediyon okumadığın kitabı okumadılar diye cahillikle suçluyorsun sen ilmahili bir kere okusan alnı birkere secdeye gelmemiş açık seçik din karşıtı olan bu guruhu savunmazssın çıkmışın artislik yapıyon bir sosyoloji bir istatislikleri okuda ondan sonra makarnacı penguen de beyinsiz....
Dünyanın hiçbir yerinde diktatörler başarı kazanmamıştır. Faturasını ödeyecektir. Bu diktatör de faturasını ödeyecektir....
YANİ SEN İNSANLARA BEYİNSİZ DİYORSUN AMA İLMİHALİN NE OLDUĞUNU DAHİ BİLMİYORSUN BU NASIL PARADOKSTUR. İLMİHALİ BİR KERE AÇ BAK. KİM BEYİNSİZMİŞ ANLARSIN O ZAMAN
bir ülkenin sanatçısı tehdit altında ise o ülkede demokrasi kalmamış demektir.
yangına körükle gitmeyin başka TÜRKİYE yok
İYİDE DEFTERLERİN KONTROL SÜRESİ 5 YILDA DOLMUYORMU?
Bir zamalar senin zihniyetinde olanlar yeşil sermaye safsataları ile nice şirketleri incelediler olmadık cezalar kesip batmalarına neden oldular. Ozamanlar toplumsal muhalefeti neden yapmadın ayrılıkçı zavallılar.
hangi yeşil sermaye şirketi vergi incelemesi sonucu batmış söylesen de bizde bilsek kardeşim...o kadar baktım bir tane kayıt bulamadım da...
Karataysahin.. Belki batti belki batmadi ama yillarca askeriye kantinlerinde ULKER markali urun satisi yapilmadi..eee gun olur devran doner falan filana sirayla biner hikayesi gibi..hadi abim simdi ufaktan uzayin da adam sansinlar sizi
28 şubat halt etmiş zulmünüz batsın.Mağduruz diye salya sümük ağlarken şimdi malı götürdünüz ihya oldunuz.. Muhaliflere zulüm yapıyorsunuz..
zulmün ne olduğunu gerçekten zulme maruz kaldığında anlarsın.
merak ediyorum başbakan seni davet etmiş sen gitmemişsin sen ne boksunki
Kendince saçma bir bahane her kahvaltıya gitmeyenin Defterini incelemeye alsalar Müfettiş yetmez. Senin adam olmadığını ve aşırı kominist olduğunu bildikleri için Akil insanlar gurubuna almamışlardır. Senden ne fayda gelir memlekete. Sen Taksime direnişe git.
sana göre her kominist kötü, her dinci iyi anmalına geliyor demekki. yani dincilerden kötü çıkmaz, koministten iyi çıkmaz felsefesiyle hareket edenlerdensin. işte bu yüzden insan olamıyorsunuz. insan kominist yada dinci olduğu için değerlendirilmez, bu ülkede tecavüzcü hocalarda çıktı, adam gibi koministlerde. insan, insan olabildiği kadar insandır...... anlamak için kafanı yorma, anlayamazsın
AKİL DEDİKLERİN AŞIRI KOMİNİST DOLU VATAN HAİNİ DOLU İYİ ÖĞREN EZİK
yorumlarda başbakanımıza diktatör diyorsunuz, demokrasi diye bağırıp çağıran sizler %50 oy ile halkın seçtiği bir lidere diktatör diyorsunuz yapmayın bu kadar düşmeyin sevmiyor olabilirsiniz ama hiç değilse saçmalamayın şimdi 2013 seçimlerinde Ak parti birinci olduğunda ne diyeceksiniz bu seferde zorla oymu verdirdiler diyeceksiniz. (ben allaha şükür ne makarna aldım ne başka birşey) bunu dememdeki sebep sizin gibi asalaklar makrnamı aldın diye sormasın diye, ben esnafım işelrimde iyi ha bu arada yandaşta değilim, sadece ülkeme yapılanı görebilen vatansever bir insanım.
Makarna almadığını açıklamak zorunda olmak ilginç. Kimse sana makarna aldın mı? diye sormadı ki. Ya da makarna aldın diye suçlamadı. Yahut bunların dışında bir şey almış olabilir misin? Düşün bakalım.
leopar sen hesap yapmayı bilirsin sanırım,yüzde 50 değil yüzde 35 oyla başbakan olduerdoğan geri kalan yüzde ellisi ona oy vermedi kalan yüzde 15 te sandığa gitmedi sanırım hesap hatası yapıyorsunuz cümleniz ,aslında görmek ve bilmek istesenizgörür bilirsinizde neysee diyelim demek bilmek pek içaçıcı gelmiyor,hem birşey daha söyleyeyimmi diktatör diyorsunuz ama diktatörler yüzde elli alırmı hiç diyorsunuz haşa ben diktatör demiyorumda siz diktatörolan yöneticilerin yüzde kaç oyla iktidara geldiğinide bir inceleyin o zaman gerçeği görürsünüz.biraz araştırmacı olun lütfen.
helal olsun sana kardeş, dediklerinin altına aynen imzamı atıyorum. oy vermeyen % de 50 yi gördük neler yaptılar o yedi kişinin ölümünden onlar sorumlu...
ahın gitmiş vaahınmı kalmışş eedip
adam 1 öncekı yorumda dıyorkı 5 yıla kadar defterler ıncelenır hala bazı sazanlar yaranmı var demıs bu adam ne kazancakkı allahanızı seversenız kaset dönemındemı yasıyoruz belkı zor gecınıyordur
Edip Akbayram'ı sanatçı kimliği ile çok seviyorum ama her zaman olduğu gibi bizim memleketimizde herkes her işi biliyor eğer amacın siyaset yapmaksa sanatçı kimliğini bir kenara bırak örnek mi Mustafa Kemal ATATÜRK o çok sevdiği üniformasını çıkartıp siyasete girmiştir.Başbakanın davetine katılsan ve Gelirler İdaresi bahsettiğin yılların defterlerini incelemeye alsa o zaman ne derdin?Gizli saklı hileli bir işin yoksa bundan şikayet etmene gerek yok alnı açık bir şekilde defterlerini verirsin müfettişe inceler geri iade eder.CHP iktidarda olsa davete gitmemezlik yaparmı acaba.
Başbakanın davetine katılsa defterler incelemeye alınmazdı zaten.
Ne demek istedigini bence his anlamissin ki bu yorumu yapmissin,diktatör erdogana laf söylüyen ya polisini ,askerini veyahutda maliyeyi gönderiyor,an gelecek senide biz hönderecegiz diktatör erdogan,koc ailesinede aynisi yapmadimi niye yaralilara yardim etmisler diye,ne vicdansizlik beee yarali insana hayvanlar bile yeri gelince yardim ediyorlar,demek ki,demekki bunlar??????
insanları madem bu kadar çok seviyorsun sayın vatansever önce ananı babanı bıraktığın memleketine ve ailene sahip çık.!
tamam da sayın adalet KALKINMA partililer şafak sezer neden incelenmiyor sizin gibi düşündüğü içinmi?
bu yazıyı okuyup adamın vergi kaçırdığına kanaat getiren bir zihniyetle tartaışmanın bir anlamı yok.ama bu zihniyet iyi bilir kemal unakıtan ları o nun oğullarını o yüzdendir herkesi kendileri gibi sanarlar.
AYRIM YOK HER KARŞI ÇIKANA YAPTIRDIGINI YAPTIRMIŞ ???
Diğer Haberler