Ünlü sanatçılardan trafik filmi

Emniyet Genel Müdür Yardımcısı ve Trafik Hizmetleri Daire Başkanı Celal Uzunkaya yaptığı açıklamada, başkanlık olarak toplumu trafik konusunda bilinçlendirmek için bir film projesi hazırladıklarını söyledi.

Proje çerçevesinde görüştükleri TRT Genel Müdürlüğü yetkilileriyle bir protokol imzaladıkları ifade eden Uzunkaya, "27 Şubat tarihinde imzaladığımız protokol ile 13 bölümlük trafik konusunun işleneceği eğitici bir film çekeceğiz. Film, 30'ar dakikalık bölümler halinde olacak" dedi.

Filmde toplumun sevdiği ve saydığı isimlere rol vermeyi planladıklarını ifade eden Uzunkaya, "Cüneyt Arkın, Talat Bulut, Beyazıt Öztürk gibi çok sayıda isme teklifte bulunduk. Sinema, sahne ve şov dünyasının önemli isimleri filmde oynamayı kabul etti. Bu kişiler, filmde toplumu trafik konusunda eğitecek, bilinçlendirecek" diye konuştu.

Uzunkaya, "Film, televizyonların yanı sıra 81 ilin valiliklerine de gönderilecek. Trafik konusunda toplumu bilinçlendirmeyi amaçlayan film, okullarda da gösterilecek. Bunun yanı sıra şehirlerarası otobüslerde de yolcular filmi izleyecek" şeklinde konuştu.

AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler