HABER

Ünlü Yunan armatörü kaçırıldı

ATİNA (İHA) - Yunanistan'ın en ünlü armatörlerinden biri olan ve geçen seneye kadar Superfast Ferries ve Bluustar Ferries şirketlerinin sahibi olan Periklis Panagopulos, kimliği belirsiz 3 kişi tarafından kaçırıldı.

Polis, Panagopulos'un sabah 09.00 sıralarında evinden çıkarken kaçırıldığını söyledi. Emniyet kaynakları ise, kimliği belirsiz saldırganların, aracının camını kırarak şoförü etkisiz hale getirdiğini ve daha sonra ünlü armatörü kaçırdığını bildirdi. Yunan polisi kaçırma eyleminin terör örgütü bağlantılarını incelerken, olayın fidye için gerçekleştirilmiş olabileceği ihtimali üzerinde de duruluyor.

Yaklaşık 6 ay önce benzer bir olay Selanik'te yaşanmış ve yine 3 kişi şehrin en büyük fabrikatörünü rehin almıştı. 15 gün sonra 5 milyon euro fidye ödendikten sonra fabrikatör serbest bırakılmış, ancak Yunan polisi olayın faillerini yakalayamamıştı.

Periklis Panagopulos'un 'SuperFast' gemileri, İtalya ile Yunanistan'ı deniz yolu ile birbirine bağlıyordu. Yunanlı armatör, 2008 yılında bu şirketini Yunan Marfin Investment Group şirketine satmıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler