Urartu'nun son kadınları Van'dan çıktı!

Van Kalesi Höyüğü'nde yapılan çalışmalar her gün tarihle ilgili keşifte yeni bir kapı açıyor. Çalışmalarda gelinen son nokta ise mezarlarla ilgili bir detaya ulaşılmasını sağladı.

Van'da yapılan arkeolojilk çalışmalar sırasında bulunan mezarların Urartular'ın son kadınlarına ait olduğu ortaya çıktı.

Urartu’nun son kadınlarına ait mezar bulundu

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 9 yorum
Birgün dirildiklerin de sıkıntı çekmesinler diye pahalı hediyeler ile gömülürler. E ne noldu arkeologlar hepsini çıkardılar. Demek ki boşuna hediyelerle gömülmüşler.
@clickonline o dönemde dirileceklerini biliyorlarmıydı acaba
@clickonline işyerimdeki odamda resmen kahkaha attım. yalnız acaba monet ne demek? ben, goggle amcadan öğreneyim dedim, ressam monet'ten başka bir şey yok.
@clickonline kadınlar ilerde dirilince bu arkeologların peşine düşüp geri almaz mı o eşyalarını sanki değil mi? :)
iskeletin yanına oturmuş elbisesi yerleri süpürüyor profesyonellik fışkırıyor kutlarım çalışmalarınızı .
Ne hikmetse hiç altın çıkmıyor yada kimler çöküyorbu altınlara basınla paylaşılmadan???? Tarsus kazısında bulunanlar nerde????????????
yeri çok basit anlaşılır şekilde fotoğrafları yayınlamışlar. mıtırıplar bu gece orayı boşaltır. emin olun buna!!!
tüm bu savaşlar katliyamlar buradan Allahın huzuruna sadece iyiliklerinizi ve insanlığınızı götüreksiniz hepimiz aynı gemideyiz geride kalan sadece iskeletlerimiz çok iyi anılar maceralar geride bıraktıklarımıza huzur veren bir tebessümden ibaret olacak ve oda zamana yenilecek bir hayali yaşıyoruz sadece normalden biraz uzun okadar. iyi yaşayıp iyi insanlar olalım ruhumuzu ancak sevgi ve iyiliklerle besleyebilriiz yanımızdada götüreceğimiz tek şey bunlar.
aslında bu kemiklere bakarak insanların ders çıkartması lazım ama nerdeee.herkes mal mülk sevdasında..bir hırs bir ihtiras bir iktidar otorite sevdası almış başını yürümüş..ey insan denen yaratık bak bakta gör sonunun ne halde olacağını..bakta gör sonunda bürüneceğin hale..düşeceğin zavallı durumu gör ibret all diyeceğiğm ama boşa diyeceğim..
Diğer Haberler