HABER

Uşak'ta çevreciler yürüyecek

UŞAK (İHA) - Uşak Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Emin Bulkaz, TEMA Uşak Gönüllüleri ile birlikte, kentteki çevre ve hava kirliliğine dikkat çekmek amacıyla 15 Aralık tarihinde bir çevre yürüyüşü yapacaklarını bildirdi. Dernek Başkanı Bulkaz, 37 kilometrelik bir güzergahta yapılacak yürüyüşe en az 3 bin kişilik bir katılım beklediklerini söyledi.

Yürüyüşün amacının Uşak'ta yaşanan çevre ve hava kirliliğine dikkat çekmek olduğunu belirten Bulkaz, "Yürüyüşümüz, Dokuz Sele Çayı'nın Uşak çıkışından başlayacak ve Ulubey kanyonlarında bitecektir. Bilindiği üzere Uşak deri sanayiinin tüm atıkları Dokuz Sele Çayı'na bırakılmakta, dolayısıyla Adıgüzel Barajı'ndan başlayan kirlilik Menderes nehirleri yolu ile tüm Ege'ye yayılmaktadır. Bu yürüyüşle yetkililerin dikkatini çekerek, Uşak Deri Organize Sanayi arıtma tesislerinin bir an önce faaliyete geçmesini sağlamak istiyoruz" dedi.

Yürüyüşe gençlerin katılmasına önem verdiklerini belirten Bulkaz, "Yürüyüşümüzü en az 3 bin kişinin katılacağı şekilde organize ediyoruz. Çevre bilinci olan herkesi bu yürüyüşe davet ediyor ve özellikle üniversiteli gençlerimizin yoğun olarak katılmasını istiyoruz" diye konuştu.

PARTNEREvlendiler!Evlendiler!
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön