HABER

ÜSKÜDAR'DA TAKLA ATAN ARAÇ KALDIRIMA DÜŞTÜ, YAYALAR SON ANDA KURTULDU

*Çengelköy'de ölümün eşiğinden dönülen kaza kamerada.

*Çengelköy'de ölümün eşiğinden dönülen kaza kamerada.
*Sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil takla atarak, kaldırıma düştü.
*Kaldırımda yürüyen 2 kişi takla atan otomobilin altında kalmaktan son anda kurtuldu.

Haber-Kamera: Cengiz ÇOBAN-Alper KORKMAZ/İSTANBUL,(DHA)
Üsküdar'da direksiyon hakimiyetini kaybeden sürücü park halindeki araca çarptıktan takla atarak, kaldırıma düştü. Kaldırımda yürüyenlerin ölümden döndüğü o anlar güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.
Kaza önceki Pazar akşamı Çengelköy'de meydana geldi. İddialara göre caddede seyir halinde ilerleyen ve içinde 2 kişinin olduğu otomobil sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucunda kontrolden çıkarak, park halindeki bir araca çarptı. Çarpmanın etkisiyle havada ters dönen otomobil kaldırımdaki ağaca çarparak, durabildi. Kaza anında kaldırımda yürüyenler, ölümün eşiğinden döndü.

YANAN OTOMOBİLDEKİLER İÇİN SEFERBER OLDULAR
Kaza sonrası otomobilden alevler yükselmeye başladı. Çevredekiler hemen araçtakilerin yardımına koştu. Vatandaşlar ters dönen aracın kapısını açmaya çalıştı fakat başarılı olamadı. Bu sırada araçta bulunan biri kadın 2 kişi kendi imkanlarıyla araçtan çıkmayı başardı. Vatandaşlar yangın söndürme tüpleriyle otomobildeki alevlere müdahale etti.

KALDIRIMDA YÜRÜYENLER ÖLÜMDEN DÖNDÜ
Kaza sırasında kaldırımda yürüyenler facianın eşiğinden döndü. Aracın park halindeki bir araca çarptıktan sonra havalanarak kaldırıma doğru geldiği sırada kaldırımda yürüyen iki kişi ölümden döndü. Gençlerden biri aracın altında kalmaktan son anda kurtulurken, ayağına gelen bir kaya parçasıyla yaralandı.

DEHŞET ANLARI KAMERADA
Kaza bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Görüntülerde caddede ilerleyen otomobil, park halindeki bir araca çarptıktan sonra havalanarak, ters dönüyor. Kaldırıma çıkan araç, ağaca çarparak, durabiliyor. Bu sırada kaldırımda yürüyen 2 kişi otomobilin altında kalmaktan son anda kurtuluyor. Yanmaya başlayan araçtakilere çevredeki vatandaşlar yardım etmeye çalışıyor. Araçtakiler kendi imkanlarıyla araçta çıkarken, bir kişi otomobilden çıkan alevleri söndürmeye çalışıyor.

Görüntü Dökümü:
(GÜVENLİK KAMERASI)
-Aracın park halindeki araca çarpması
-Havalanan aracın ters dönerek yanmaya başlaması
-Kaldırımda yürüyenlerden görüntü
-Bir yayanın son anda kurtulması
-Yere düşmesi
-Yanında yürüyen kişinin yardım ederek uzaklaştırması
-Aracın yanmaya başlaması
-Vatandaşların yardıma koşması
-Araçtakilerin dışarı çıkması
-Aracın döndürülmesi
(AKTÜEL)
-Caddeden görüntü
-Yerdeki kırılan kaldırım taşları
-Vatandaşlar ile röp
-Genel ve detay görüntüler

Geri Dön