HABER

Uygun: "Şampiyonluk bizim için hayal ötesi"

Sivasspor Teknik Direktörü Bülent Uygun, ikinci yarıdaki hedeflerinin UEFA'ya katılabilecek bir sıralamada yer almak olduğunu belirterek, "Şampiyonluk bizim için hayal ötesi. Çünkü o maddi imkanımız maalesef şu an için yok" dedi.

Uygun, akrabalarını ziyaret etmek amacıyla geldiği Sakarya'nın Sapanca ilçesinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, ikinci yarıda takımda çok fazla değişiklik yapma imkanının bulunmadığını, maddi imkansızlıkların kendilerini zor duruma soktuğunu söyledi.

"ŞAMPİYONLUK HAYAL ÖTESİ"
Maddi sıkıntıları aşmak için futbolcularını satmayı düşündüklerini kaydeden Uygun, şöyle konuştu: "Bizim imkanlarımız kısıtlı. Belediyeden alacağımız 100 bin YTL'nin dışında bir imkanımız yok. Taraftarımızın hasılatı ve geliri de yok. Sadece Lig TV ve İddaa ve forma gelirinden gelen paranın dışında herhangi bir kaynağımız yok. Dolayısıyla futbolcumuzu satmayı düşünüyoruz. Takımımda ilk 11'de oynayan Petkoviç, Yasir, Sedat ve Balili gibi 4 futbolcum da 6 ay boyunca benimle birlikte olmayacak, sezonu kapadılar. Böyle bir ortamda ikinci yarıdaki hedefimiz açıkçası UEFA'ya kalabilmek, yani içerdeki maçları kazanıp, deplasmanda da bir iki maçta galip gelebilmektir. Şampiyonluk bizim için hayal ötesi. Çünkü o maddi imkanımız maalesef şu an için bizde yok."

Takımın başarısının en büyük nedenlerinden birinin, takımın çalıştırıcısı Ekrem Karaberber'in kendisine kattığı değerler olduğunu ifade eden Uygun, futbol birikimi, doğru antrenman metotlarını uygulamak, kendi belirledikleri sisteme inanmak ve bu sistem doğrultusunda yapılan transferlerle, kendilerine destek veren bir yönetim ve taraftar topluluğunun başarıyı getirdiğini dile getirdi.

SİVASSPOR LİGE DAMGASINI VURDU
İlk yarıda gösterdiği performansla Sivasspor'un lige damgasını vurduğunu belirten Uygun, elde ettikleri başarının son derece sevindirici olduğunu belirterek, şunları söyledi:

"Bizim açımızdan baktığınızda Sivasspor, lige damgasını vuran, oynadığı futbolla, Sivas'ın duruşuyla, yapısıyla, tarzıyla bir ekol yarattı. Dört büyüklerin yaşadığı bazı kaoslar, özellikle de Trabzonspor'un yaşadığı kaos çok fazlaydı. Fenerbahçe Avrupa'da büyük başarılar elde etti, ligde de konum itibariyle bizimle aynı puanda ki başarılı gidiyor. Galatasaray birçok sorunla uğraşmasına rağmen başarılı durumda. Beşiktaş'ta Ertuğrul hocanın yeni olması takımı yeniden tanıyıp, yapılanma içine girmiş olması da uzun vadede büyük başarı getireceği düşüncesindeyim. Bu sezon her zamankinden daha çekişmeli, daha aktif, agresif ve şaşaalı geçiyor diye düşünüyorum."

Anadolu takımlarına da seslenen Uygun, başarıyı yakalamak için iyi bir sistem kurmanın yanında, yetişmiş hocalarla yola çıkmak ve doğru transferler yapmak gerektiğini bildirdi.

Sivasspor gibi Sakaryaspor'un da Turkcell Süper Lig'de büyük başarılara imza atması gereken bir takım olduğunu belirten Uygun, "Aslında bu başarıyı Sakaryaspor'un elde etmesi lazım, ama maalesef yıllarca yanlış yönetilme, yanlış sistem ve yanlış transfer politikaları, TFF 1. Lig'den Turkcell Süper Lig'e çıkıp inmesini sağlıyor. Sakarya kendi evlatlarının değerini bir türlü öğrenemedi. Hep başa gelen insanlar bir türlü sporcularına değer veremedi. Türkiye'nin hangi şehri 4 gol kralı çıkarmış. Hakan Şükür, Aykut Yiğit, Aykut Kocaman, Bülent Uygun. Hakan Şükür ve Aykut Kocaman üçer kez gol kralı olmuş. Hiçbir şehre böyle bir güzellik nasip olmaz. 50 tane A milli futbolcun, Turkcell Süper Lig'inde 250 futbolcun olmuş. Futbolcu seçmeye bilmem neredeki bakkalı gönder. Bunları gönderdiğin sürece Sakaryaspor o güzelim tatangaların ve o taraftarların sayesinde ancak ayakta durur. Ancak bu kadar başarı elde edebilir" diye konuştu.

"SAKARYASPOR'UN BİR ZAMANLAR TRİBÜNLERDE AMİGOLUĞUNU YAPIYORDUM"
Çocukluğunda Sakaryaspor'un amigoluğunu da yaptığını kaydeden Uygun, şunları söyledi: "Elhamdülillah Müslümanım, ne mutlu ki Türk'üm, ne güzel ki Sakaryalıyım. Bu, benim kendi sloganımdır. Sonucunda Sakaryalı olmak bir ayrıcalıktır. Sakaryaspor'un bir zamanlar tribünlerde amigoluğunu yapıyordum. Tribünlerde Oğuz'lara, Tuna'lara, Aykut'lara, Emin'lere tezahürat yaparak büyümüş çocuklarız. Bunun içinde Hakan Şükür, Zafer ve Şaban Yıldırım gibi evlatlarıyla birlikte tribünlerdeydik. Hatta onlara top toplayan insanlardık. Sakaryaspor'un yeri Turkcell Süper Lig veya onun zirvesidir. Bu başarı Sakaryaspor'a yakışır. İnşallah Sakaryaspor şampiyon olur diyorum. Gönlüm şampiyon olmalarından yana. Dualarımız onlarla birlikte."

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön