HABER

Uyuşturucu şebekesine film gibi operasyon

İzmir'de, Narkotik Suçlar Büro Amirliği tarafından gerçekleştirilen operasyonda uyuşturucu ticareti yaptıkları belirlenen 5 kişi yakalandı. Bir ay süren takip sonucu polisin baskın düzenlediği evde kalan şahıslar polise pitbull köpekleriyle karşı koymak istedi.

Örgütlü olarak uyuşturucu ticareti yaptıkları tespit edilen şahıslara yönelik gerçekleştirilen "Yüzük" operasyonu, bir ay boyunca süren gizli kamera ve fiziki takip yöntemiyle gerçekleştirildi. Uyuşturucu ticareti yapan ve uyuşturucu satışına engel olmaya çalışan vatandaşları silahla tehdit ettikleri öğrenilen 46 yaşındaki D.E. ile 18 yaşın üstünde oldukları belirtilen H.T., V.D., A.Ç. ile M.D.'nin oturdukları eve baskın düzenlendi.

Polis, 535 gram esrar, 10 adet meşe tabir edilen esrar maddesi, 1 adet hassas terazi, çok sayıda jelatin, uyuşturucu satışından elde edilen bin 100 YTL, 3 adet ruhsatsız tabanca, 17 fişek, 1 adet ruhsatsız av tüfeği ve 5 adet fişek ele geçirdi. Operasyonda gözaltına alınan S.G. ile F.A.'nın uyuşturucu ticareti ile ilgileri bulunmadığı öğrenildi. Şahısların polise karşı koymak amacıyla pitbull köpeklerini kullandıkları, polisin ise operasyonda şahısları ve köpekleri etkisiz hale getirmek için gaz kullandıkları ifade edildi. Özel harekat timlerinin de destek verdiği operasyonda toplam 60 polis görev aldı. Örgütün liderliğini üstlenen 'parmaksız' lakaplı A.T.'nin ise polisten kaçtığı öğrenildi. Yakalanan diğer şahıslar örgüt kurmak amacıyla uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan adliyeye sevk edildi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön