HABER

Uzay istasyonunda kokain rezaleti

ABD'nin uzay programı çalışmalarından sorumlu olan kurumun Florida eyaletinde bulunan Kennedy Uzay İstasyonu’nda kokain bulunması ortalığı karıştırdı.

Uzay istasyonunda kokain rezaleti

Yetkililer, küçük bir kokain paketinin Discovery uzay mekiğinin hangarının yer aldığı, girişin yasak olduğu bölgede bulunduğunu belirtti. İstasyon’un eski bir astronot olan idarecisi Bob Cabana, “Yaşanan bu ender ve münferit olaydan dolayı üzüntü duyuyoruz” dedi.

Cabana, bugüne kadar tesislerinde görev alan personelin bu tür maddeleri kullandıkları yönünde hiçbir izlenim bırakmadıklarını, yürütülen soruşturma ardından sorumluların bulunarak "sıfır tolerans" ile cezalandırılacaklarını açıkladı.

Kurum'dan yapılan açıklamada, kokainin bulunduğu dönemde binada çalışan yaklaşık 200 kişinin uyuşturucu testine tabi tutulduğu belirtildi. CNN International, kokainin geçtiğimiz günlerde bulunduğunu bildirdi.

NASA, üç yıl önce "içkinin su gibi aktığı" partilerin düzenlendiği iddialarıyla karşı karşıya kalmış, ancak bu yönde çıkan haberleri reddetmişti.

Geri Dön