Uzmanlar Barış Pınarı harekatını yorumladı! 'Kıbrıs Barış Harekatı'ndan sonra en büyük harekat'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat'ın doğusuna operasyonun başladığını duyurdu. Uzmanlar da Barış Pınarı Harekatı'nı yorumladı. Global Stratejist Hakan Akbaş, ''Kıbrıs Barış Harekatı'ndan sonra en büyük harekat'' yorumunda bulundu.

Uzmanlar Barış Pınarı harekatını yorumladı! 'Kıbrıs Barış Harekatı'ndan sonra en büyük harekat'

Global Stratejist Hakan Akbaş, Barış Pınarı Harekatı'nı, 'Kıbrıs Barış Harekatı'ndan sonraki en büyüğü olarak niteledi. Akbaş,

''Çok tarihi bir gün Türkiye için. Son 2 yılda Türkiye’nin en önemli jeostratejik meselesi güvenli bölgeydi. Kıbrıs Barış Harekatı'ndan sonra en büyük harekat.

Burada iki ana meselemiz var. Ama en önemlisi terör unsurlarını yok etmek.

Sonrasında da Suriye’deki iç savaştan sonra uzun zaman misafirimiz olan sığınmacıların ülkesine dönmeleri için de düğmeye basılmış oldu' dedi.

DR. MURAT ASLAN (HASAN KALYONCU ÜNİVERSİTESİ): KONUMSAL ANLAMDA BİR BASKIN YAPILDI

''Hava Kuvvetleri ile bir yumuşatma harekâtı yapılıyor. Birliklerimizin bölgeye sızmasıyla birlikte terörist unsurların etkisiz hale getirilmesi planlanıyor. Lokasyon önemli çünkü genellikle Akçakale algısı yaratılmıştı ancak Resulayn'dan başlatıldı bu harekat. Konumsal anlamda bir baskın ya da sürpriz yaratıldı denilebilir. Bölgeye intikal ettirilen askeri araçların Akçakale'de yoğunlaştığını görmüştük. Şu an itibarıyla Akçakale'den baştılması beklenen harekât Resulayn'dan başlatıldı.''

PROF. DR. MESUT HAKKI CAŞIN: SURİYE HALKINI ÖZGÜRLEŞTİRMEK İÇİN GİDİYORUZ

''Kahraman TSK’yı ve onların komutanlarını ve askerlerini Allah muzaffer kılsın. Türkiye hiçbir zaman bir terör devletine teslim olmayacağını bütün dünyaya duyurmuştur. Bundan sonra Türkiye’nin kararlığı terörle mücadeledir ve bu başarı aynı zamanda ABD’li müttefiklerimizle yapılan dostane ilişkilerinde diplomatik başarısıdır. Türk milletinin tam desteği oradadır. Hukuki ve siyasi olarak milletle ve orduyla birlik olduk. Çok önemli bir harekattır. Biz orayı yıkmaya, katliama değil bütün oradaki Suriye halkını özgürleştirmek için gidiyoruz.''

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 19 yorum
okadar ülke varken neden biz neden bizim evlatlrımız tarih bunları affetmeyecek suriye halkı için kendi halkını feda eden tek ülke
bizim sınırımıza yakın olduğu için olmasın
@tokoz1965 eğer zamanında kuzey ırak, kandil bu şekilde terör yuvası yapılmasaydı binlerce vatan evladı yiğidi kaybetmeyecektik. atalarımızın bir sözü var yılanın başını küçükken ezeceksin diye.
@tokoz1965 kim gelip pkk ya karşı savaşacak? amerika mı? avrupa mı? chp'mi? tarih esas YPG terör örgütü değildir diyen chp'yi affetmeyecek. yıllar sonra kitaplarda anlatılacak yaptıklarınız.
zamanında neden biz dedik ve buzamana kadar 35 bin den fazla şehit verdik . ülke ekonomisine verdiği zarar cabası. suriyeyi kurtarmak için değil Türkiye'ye saldıran teöristleri imha etmek için. terörist yataklarına girebilmek için suriyeli mülteciler kabul edildi ve şimdi onlara için güvenli bölge adı altında terör yatakları temizleniyor. ama senin gibi bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyen zihniyetler iki gram beyinleriyle aklı olmadan fikir üretiyor.
@tokoz1965 böyle bi zamanda kim chp akp diyorsa en büyük hain odur
@sprglvs28 chp kadar başına taş düssün demiyecegim çoluk çocugun vardır.... esadın camisınde bır haftada namaz kılacagız diyip surıye terosleriyle iş bırlıgı yapmasaydık bunlar başımıza gelirmiydi bir DÜŞÜNÜN esatı eset yaptık sonuç kandırıldık yanıldık bılemediktir.
Her türlü yolsuzluğu üst üste zamları işsizliği huzursuzluğu böylece örtbas ettilerrr... artık kimse zamları işsizliği konuşamaz... konuşanlarda "hain" ilan edilirr..
adamlar dibinde terör yuvası kurmuş sen neyden bahsediyorsun
Üzülüyorum senin gibilere
@derkinos_derkinos_1986 ya siz harbiden ne diyeyim elabaşına paşalar gibi bakıyoruz ee birde mecliste söz hakları var ya siz niye bunlara laf etmiyorsunuzda suriyede terörden bahsediyon
YÜRÜ BE BAŞKUMANDANIM VE MEHMETÇİKLER. MİSAKI MİLLİ GERÇEKLEŞECEK İNŞALLAH.
Misakı milli zaten gerçek.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler