HABER

Uzmanlardan 'pamukçuk' uyarısı

Ağrı Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz (KBB) Uzmanı Opr. Dr. Tahir Akdeniz, yaz aylarının gelmesiyle birlikte kavak ağaçlarından dökülen pamukçukların ciddi hastalıklara sebebiyet verdiğini belirterek, "Bazen çocuklar ve bebeklerde bu hastalık ölüme neden olabiliyor" dedi.

Uzmanlardan 'pamukçuk' uyarısı

Opr. Dr. Tahir Akdeniz, birçok ilde sağlık koşullarını olumsuz etkilediği gerekçesiyle kavak ağaçlarının kesildiğini; ancak Ağrı'da bu sorunun bir türlü giderilemediğini açıkladı.

"BEBEKLERDE SONUÇ ÖLÜME KADAR GİDEBİLİYOR"

Opr. Dr Akdeniz, bunun tek çözümünün kavak ağaçlarını kesmek olduğunu, ilkbaharda dökülen pamukçukların alerjik astım, bronşit, kronik sinüzit, farenjit ve nazol polip hastalıklarına sebebiyet verdiğini belirterek, şunları söyledi:

"Pamukçuklar yeni hastalıkların başlamasına ya da var olan hastalıkları tetiklemeye neden oluyor. Bazen çocuklar ve bebeklerde bu sonuç ölüme kadar gidebiliyor. Bundan korunmak için dışarı çıkmamak veya ağız ve burun kısmını koruyarak gezmek gerekir."

AĞAÇLAR KESİLSİN ÇAĞRISI

Öte yandan pamukçuklardan rahatsızlandıklarını dile getiren birçok vatandaş ise belediyenin bu sorunu çözerek ağaçları kesmesi gerektiğini söylediler.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler