Vahşetin ardındaki korkunç gerçek!

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Olcay Tiryaki Aydıntuğ (53), Bilkent'te bulunan Planlamacılar Sitesi'ndeki evinde boğazı kesilmiş şekilde ölü bulundu. Elinden kesici aletle yaralanan üniversite öğrencisi 21 yaşındaki kızı Başak Aydıntuğ, çelişkili ifadeleri nedeniyle Jandarma'da sorguya alındı. Başak Aytuğ'un sorguda suçunu itiraf ettiği; "Kavga ettik. Ben de öldürdüm." dediği öğrenildi. Sorgusu tamamlanan Başak'ın adliyeye çıkarılacağı belirtildi.

Sabaha karşı 04.00 sıralarında A.Ü. Tıp Fakültesi İç hastalıkları İmmünoloji Bilim Dalında öğretim görevlisi olan Prof. Aydıntuğ, kapısı kilitli olduğu iddia edilen evinde, boğazından kesici bir aletle darbe almış şekilde yatağında ölü bulundu. Prof. Dr Aydıntuğ'un, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2'nci Sınıf öğrencisi kızı Başak Aydıntuğ'un yakınlarına haber vermesi üzerine Jandarma ve Sağlık Ekipleri olay yerine geldi. Yapılan incelemelerin ardından Prof. Dr. Aydıntuğ'un cenazesi Adli Tıp Morgu'na kaldırılırken, elinden yaralı olan kızı Başak'a ise olay yerine gelen sağlık ekipleri ambulansta müdahale etti.

KIZI SORGUDA İTİRAF ETTİ

Prof. Dr. Aydıntuğ'un kızı Başak Aydıntuğ ilk ifadesinde, hırsızların evlerine girdiğini ve annesini bıçaklayarak öldürdüğünü belirterek, "O saatte ben odamda ders çalışıyordum, sesler üzerine baktığımda birisinin annemle boğuştuğunu gördüm. Ben de müdahale ederken elimden yaralandım. Daha sonra o kişi kaçtı. Bu arada ben de evden çıkarak komşulardan ve çevreden yardım istedim" dediği öğrenildi. Ancak evde yapılan incelemelerde kapıların zorlanmadığının görülmesi ve çelişkili ifadeleri nedeniyle Başak Aydıntuğ, Jandarma ekipleri tarafından sorgulanmak üzere gözaltına alındı. Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2'nci Sınıf öğrencisi olan Başak Aydıntuğ'un, Çankaya Jandarma Karakolu'ndaki sorgusunda suçunu itiraf ettiği; "Kavga ettik. Ben de öldürdüm." dediği öğrenildi. Sorgusu tamamlanan Başak'ın adliyeye çıkarılacağı belirtildi.

Sitenin güvenlikçisi Adem Söyler, ise olayın sabaha karşı 04.00 sıralarında olduğunu belirterek, "Ambulans sesiyle olayı duydum. Kızı çok panik halindeydi ve şok geçiriyordu. Ardından Jandarma ekipleri olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Kapı ve pencerelerde herhangi bir zorlanma yok. Bizde bir şey duymadık" dedi.

Profesör Aydıntuğ'un ölümü meslektaşlarını şoke ederken, olay ise esrarını koruyor. Üç yıl önce eşinden boşandığı öğrenilen Aydıntuğ, çevresinde çok sevildiğini, örnek biri olarak gösterildiği kaydedildi.