Vali Cerrah törenle uğurlandı

Son valiler kararnamesi ile Merkez Valiliği'nde atanan Vali Celalettin Cerrah, Osmaniyeliler tarafından törenle Ankara'ya uğurlandı.

Valilik konağı önündeki uğurlama programına Belediye Başkanı Kadir Kara başta olmak üzere işadamı Fuat Tosyalı, Garnizon Komutanı Muhabere Kurmay Albay Ersin Kaya, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, sivil toplum örgütü başkanları ile çok sayıda vatandaş katıldı. Vali Cerrah vedalaşma öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, 2009 yılında Osmaniye'de göreve başladığını ve yeni görevine başlamak için şehirden ayrıldığını belirtti.

Gelecek olan Vali Mehmet Oduncu'ya görevinde başarılar dileyen Cerrah, "Osmaniye halkının bu dört yıllık zaman zarfında bana göstermiş oldukları yakın ilgiye, sevgiye ben de layık olmaya çalıştım. Onlara hizmet etmeye çalıştık, güzel yatırımlar yaptık, güzel işler yaptık hep birlikte. Bugün de veda ediyorum. İnşallah başka bir görevde tekrardan sizlerle beraber oluruz. Hepinize selamlar, saygılar. Osmaniye halkına çok teşekkür ediyorum. Haklarını helal etsinler. Benden yana hakkım varsa helal olsun." dedi.

Valilik konağı önünde Cerrah'ı uğurlamaya gelen vatandaşlar ise "Sayın Valim ilimize büyük hizmetler yaptılar. Devlet baba şefkatiyle vatandaşı kucakladılar, biz kendisini bugün uğurlarken bir vali olarak değil, ailemizden biri gibi uğurluyoruz. Allah yolunu açık eylesin.” dediler. Vatandaşlar, 'Cerrah Baba Seni Özleyeceğiz', 'Fahri Hemşehrimiz, Hakkını Helal et', Eğitime verdiğiniz destekten dolayı teşekkürler' yazılı dövizlerle Vali Cerrah'ı uğurladı.

Cerrah, Dr. Ahmet Alkan, Atatürk ve Dr. Sadık Ahmet caddelerinden geçerek şehri turladı ve kaldırımlarda bekleyen vatandaşlara, esnaflara arabadan el sallayarak "Allah'a ısmarladık, haklarınızı helal edin” diyerek, Ankara'ya gitmek üzere Osmaniye'den ayrıldı. CİHAN

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
Bu duruma en çok osmaniyedeki polisler sevinmiştir :))
Bu pois,i oldum olası sevmem,sözde polis müdürü,bildiğim kadarıyla emniyette BIYIK bırakmak,yasak kapsamaında,bununda tabıkı kıvırmak tarafları var bu şahıs gibi,ama neden senın altındakı personel kıvırmadan bıyık bırakamıyrsa sen neden bırakıyorsun böyle önderlıkmı olur,bir polis memuru rutbesınde olan arkadas bıyık bıraksa karşına çıksa ne demeye hakkın var,ilk önce sen örnek olacaksın sonrada isteyeceksın senin örnek olman bumu haydi yallahhhhh
EMNİYETTE MÜDÜR POZİSYONUNDA OLAN KİŞİLERİN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ KANUNLARINA GÖRE BIYIK BIRAKMA HAKLARI VAR.BİLGİN OLSUN.
Diğer Haberler