HABER

Vali eşi drama el koydu

ORDU (İHA) - Ordu'da sağlıksız bir ortamda ve çok kötü şartlarda yaşam mücadelesi veren 3 çocuklu aileye, Vali Ali Kaban'ın eşi Neriman Kaban sahip çıktı.

Bucak Mahallesi'nde üç çocuğuyla geçim mücadelesi veren, bir taraftan da hastalıkla boğuşan baba Mehmet Ali Özgül ve ailesinin yaşadığı drama Neriman Kaban son verdi. Ailenin tüm sorunlarıyla yakından ilgilenen Kaban, öncelikle çok sağlıksız koşullarda barınmakta olan aileye daha iyi şartlarda bir ev tutulmasını sağladı. Neriman Kaban, eşyası da bulunmayan aileye yaptığı girişimlerle hayırsever bir vatandaş tarafından 3 kanepe ve 2 halı temin edilmesini sağladı. Baba Mehmet Ali Özgül'ün Özel Umut Hastanesi'nce tedavisinin üstlenilmesini de sağlayan Kaban, aileyi yeni evlerinde ziyaret etti. Özgül ailesinin kötü ve sağlık yönünden elverişsiz bir ortamda yaşam mücadelesi vermeye çalıştıklarını görünce çok üzüldüğünü, yaptığı girişimler ve hayırsever vatandaşların yardımıyla aileyi önce kötü koşullarda barınmaktan kurtarıp daha sağlıklı bir evde yaşamalarını sağladıklarını, evin ihtiyaçları olan eşyaları da yine hayırsever kişilerden ve kurumlardan temin ederek yaşanabilir bir ev haline getirdiklerini kaydeden Kaban, baba Mehmet Ali Özgül'ün tedavisi için gerekli girişimlerde bulunarak tedavi edilmesini ve eski sağlığına kavuşmasını sağladıklarını dile getirdi.

Bu girişimden mutlu olduklarını belirten Kaban, "Onları böyle yüzleri gülerken görmek, mutlu olduklarını görmek bizleri de sevindiriyor ve mutlu ediyor. İnşallah bundan böyle daha iyi şartlarda yaşayacaklar" dedi.

Mehmet Ali Özgül'ün eşi Aygüzel Özgül de, Nerimen Kaban'a teşekkür ederek, "Eşim bel fıtığı yüzünden yürüyemez halde idi. Bizlere bakacak kimsemiz de yoktu. Çok kötü bir durumda üç çocuğumla birlikte yaşamaya çalışıyorduk. Bu kötü şartlarda uçurumun eşiğine kadar gelmiştik. Bizleri uçurumun eşiğinden geri çevirdiniz. Allah sizlerden razı olsun. Bizlere yardım eden tüm hayırseverlere ve size çok teşekkür ediyoruz" diyerek duygularını dile getirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön