HABER

Vali Şahin'den Cumhuriyet Bayramı mesajı

Ankara Valisi Vasip Şahin: - "29 Ekim, Türk milletinin istiklal ve istikbal yolunda kararlılıkla giriştiği kurtuluş mücadelesinin millet egemenliğiyle taçlandığı kutlu bir gündür"

Ankara Valisi Vasip Şahin, 29 Ekim'in, Türk milletinin istiklal ve istikbal yolunda kararlılıkla giriştiği kurtuluş mücadelesinin millet egemenliğiyle taçlandığı kutlu bir gün olduğunu belirtti.

Şahin, Cumhuriyet'in kuruluşunun 96'ncı yılı dolayısıyla yayımladığı mesajda, Cumhuriyet'in, Türk milletinin öz güvenini ve birlikte güçlü yarınları kurma iradesini yansıtttığını bildirdi.

Cumhuriyet'in, milli birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük teminatı ve Türk milletini muasır medeniyet seviyesine ulaştıracak adımların en önemlisi olduğunu vurgulayan Şahin, "29 Ekim, Türk milletinin istiklal ve istikbal yolunda kararlılıkla giriştiği kurtuluş mücadelesinin millet egemenliğiyle taçlandığı kutlu bir gündür." ifadesini kullandı.

Vali Şahin, mesajında şunları kaydetti:

"Bağımsızlığımızın, özgürlüğümüzün ve birliğimizin büyük bir coşkuyla tezahür ettiği bu gün, milli diriliş ruhunun bir neticesidir. İstiklal harbimizi zafere taşıyarak Cumhuriyet'imize hayat veren ve bizi birbirimize kenetleyen bu ruh, bugün de dimdik ayaktadır. Bizler yeniden dirilişin abideleşen simgesi olan Cumhuriyet'i, haklı övüncünü yaşadığımız tarihimizden ve kahraman ecdadımızdan aldığımız güçle, sorumluluklarımızın da bilincinde olarak yarınlara taşıyacağız. Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyet Bayramı'nızı en içten dileklerimle kutluyor, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, gazilerimizi, canlarıyla bu toprakları bize vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum."

Geri Dön