Vali'den kürtçe veda

Bursa Valiliği’ne atanan Münir Karaloğlu, kendi twitter adresinden Kürtçe olarak "Allah hepinizden razı olsun (Xwede ji te razi be)” twiti atarak Vanlılarla vedalaştı.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün bayram öncesinde onayladığı Valiler Kararnamesi çerçevesinde Van’dan Bursa Valiliği’ne atanan Münir Karaloğlu, twitter adresi üzerinden Vanlılarla vedalaştı. Vanlılara, çalışma arkadaşlarına, işadamlarına, gazetecilere, sivil toplum mensuplarına ve siyasetçilere teşekkür eden Karaloğlu, “İnaniyorum ki Van Umranı'nda hep birlikte hoş bir seda bıraktık. Allah hepinizden razı olsun (Xwede ji te razi be).

Van bana çok şey öğretti. Kendimi aynı zamanda Vanlı hissediyorum. Bursa'da bir hemşehriniz olduğunu unutmayın. Hepimiz insanız. Kusurlarımız olabilir. Belki kalp kırmışımdır. Bilmeden kırdığım herkesten helallik diliyorum” dedi. Van depreminin ardından şehrin tekrar toparlanması için canla başla çalıştıklarını dile getiren Karaloğlu, “Bir deprem yaşadık. Canlar kaybettik. Depremin yaralarını birlikte sardık. Bir yılda adeta yeni bir şehir kurduk. Bugün Van Turizm başta olmak üzere yatırımcılar için önemli bir cazibe merkezi. Bu cazibe millete iş aş üretiyor” diye açıklamada bulundu. (İHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
Eskiden Vali, Devletin Valisi olurdu.Şimdiki Valiler ise Hükümetin Valisi
devlet dediğin ne hükümet dediğin ne
Devlet ile hükümetin farkını bilmeyene ne denir? Cahil.
VALİ EFENDİ SİYASET YAPMIŞ. TELEVİZYONU AÇSINDA BUGÜN VANDA OLAN PKK OLAYLARINI GÖRSÜN. POLİSE NASIL TAŞ ATILIYOR SALDIRILIYOR GÖRSÜN... (DEVLET İŞLERİNDE MERHAMET OLMAZ RESMİ DİLİMİZ TÜRK-ÇE-DİR... DUYURULUR...
ozaman ingilizce almanca fransizca da konusulmasin adam orda kürt halkina kürtce veda etmis ne olmus yani o adam kürtlere kardes gözüyle bakmis ama sen insan olmadigin icin bunu anlayamazsin adam kürtlerden memnun olmazsa böyle üzülerek ayrilmazdi orda insanligi ögrenmis tanimak tanimamakla arasinda cok fark var o yüzden tanimadan yorum yapma bos bos konusma konustukca insanliktan cikiyorsun
xwede te ji razi be(allah senden de razı olsun sayın valim) gitmeyeydiin iyiydi.allah yolunuzu açık etsin
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler