HABER

Valilik'ten Diyarbakır saldırısıyla ilgili yeni açıklama

Diyarbakır Valiliği, Bağlar ilçesinde meydana gelen bombalı saldırının DAEŞ değil PKK tarafından gerçekleştirildiğini açıkladı.

Valilik'ten Diyarbakır saldırısıyla ilgili yeni açıklama

Diyarbakır Valiliği, dün Bağlar ilçesinde meydana gelen bombalı saldırının DAEŞ tarafından gerçekleştirildiğine dair çıkan haberlere ilişkin, "Söz konusu sosyal medyada ve bazı haber organlarında yer alan haberler, çoğunlukla sivil vatandaşlarımızın zarar gördüğü ve hayatını kaybettiği menfur saldırı olayıyla ilgili farklı algı oluşturmaya ve bölücü terör örgütünü korumaya yönelik haberlerdir" açıklamasında bulundu.

Diyarbakır Valiliği, Bağlar ilçesinde dün meydana gelen bombalı saldırıya dair uluslararası bir haber ajansının bir kaynağa dayandırarak saldırının DAEŞ tarafından yapıldığına ilişkin çıkan haberlere yönelik açıklamada bulundu.

Valilik tarafından dün yapılan açıklamada patlama olayının bölücü terör örgütü tarafından üstlenildiğinin belirtildiği anımsatılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Valiliğimizce yapılan açıklama, bölücü terör örgütü elemanlarının kendi aralarında yapmış oldukları telsiz konuşmalarına dayandırılmıştır.

Konuyla ilgili bölücü terör örgütü mensupları arasında yapılan üç ayrı telsiz konuşmasında, eylemin Kemal kod adlı bölücü terör örgütü mensubu tarafından 3 ton patlayıcı kullanılarak gerçekleştirildiği ve fedai türü tabir edilen eylem olduğu açıkça yer almaktadır.

Bu bilgiler çerçevesinde söz konusu saldırının bölücü terör örgütü mensuplarınca yapıldığını açık bir şekilde ortaya koymaktadır.

Söz konusu sosyal medyada ve bazı haber organlarında yer alan haberler, çoğunlukla sivil vatandaşlarımızın zarar gördüğü ve hayatını kaybettiği menfur saldırı olayıyla ilgili farklı algı oluşturmaya ve bölücü terör örgütünü korumaya yönelik haberlerdir.

Valiliğimiz tarafından daha önce yapılan açıklamalarda da belirtildiği gibi; vatandaşlarımızın resmi açıklamalar dışında açıklamalara ve algı yaratmaya yönelik haberlere itibar etmemesi önem arz etmektedir.

Konuyla ilgili olarak başlatılan soruşturma çok yönlü olarak ve derinlemesine devam etmektedir ve gelişmeler oldukça bilgi verilecektir."

ANKA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 16 yorum
BU PATLAMALAR NE HİKMETSE HER ZAMAN BİR KONUYU BAŞKA TARAFA ÇEKERKEN OLUYOR DEVLETİN YAPMADIĞI NE MALUM
@ayhanyesilbag senin gibi ler de ya zekada sorun var yada hainlik hastalığı var. insanlar ölüyor. olayı PKK ustleniyor. sen kalkmış hala ne konusuyorsun. malmısın.
@ayhanyesilbag aslında daha öncekileride devlet yaptı. PKK hiç bir şey yapmadı. Silahlı çatışmalarda da asker birbirini vurdu aslında.
AKP SEÇİM KAYBETTİKTEN SONRA HER PATLAMADA OY ALDI VE PATLAMALAR DEVAM EDİYOR ACABA YAPAN KİM
@ayhanyesilbag siz gözleri kör olmuş zavallılarsınız. Aklın sıra algı oluşturacaksın. AKP'li ya da Mhp'li değilim.
DEVLETİN YAPMADIĞINI KİM KANITLAYABİLİR
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler