HABER

Van belediyesi'nden yemek ihalesi

VAN (İHA) - Van Belediyesi'nde çalışan 351 memurun yemek ihtiyacının karşılanması amacıyla ihale yapıldı. İhaleyi muhammen bedel üzerinden yüzde 15'lik kırım yapan Sempaş market kazandı.

Belediye Başkanı Şehabettin Özarslaner, belediye bünyesinde çalışan memurlara katkı sunmak amacıyla bu ihaleyi gerçekleştirdiklerini söyledi.

Belediyede çalışan 351 memurun ekonomik durumlarının iyileştirilmesi için 6 aylık dilimler halinde yapılan yemek ihalesine 2 firma katıldı. Atatürk Kültür Parkı'nda yapılan ve Belediye Başkanı Şahabettin Özarslaner'in başkanlığında gerçekleştirilen ihale basın mensupları huzurunda yapıldı. İhaleye Sempaş ile Almar marketleri katıldı.

Kapalı zarf usulü ile gerçekleştirilen ve muhammen bedeli 162 milyar 162 milyon lira olan ihaleyi, yüzde 15'lik kırımla Sempaş Market kazandı. Evrakları eksik görülen Almar Market'in teklifi ihale komisyonunca değerlendirmeye alınmadı.

Başkan Şahabettin Özarslaner, ağır ekonomik şartlardan dolayı adeta açlık sınırında yaşayan memurlara bir katkı sunabilmek amacıyla bu ihaleyi gerçekleştirdiklerini belirterek, ihaleyi kazanan firmanın yüzde 12.75'lik kırımla teklifini yapılan pazarlık sonucu yüzde 15'e çıkardıklarını kaydetti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön